Zápas byl krásný, body ale nepřinesl

04.05.2011, 15:44 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

První semifinálová konferenční zkouška na ledě soupeře hamiltonským hokejistům nevyšla. Po napínavém souboji v Manitobě prohráli poměrem 4:5. Domácí Moose podali skvělý týmový výkon. Marco Rosa vstřelil jeden gól a na dva přihrál, zatímco další tři hráči Moose zažili dvoubodovou noc. Rosa pak byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Manitoba Moose - Hamilton Bulldogs 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Téměř deset tisíc návštěvníků se začalo trochu třást, protože Hamilton rozjel utkání ve velkém tempu a vypadalo to, že udělá všechno pro výhru. Pak se ale všechno zmírnilo a na ledě už to nebylo takové živé. První gól padl až v 15. minutě a právě do sítě Dogs, čímž si většina hlediště oddechla. Alexandre Bolduc vjel do pásma Buldoků s pukem přilepeným k holi. MacIntyreho vyškolil ránou mezi betony.

První třetina skončila nakonec vyrovnaným výsledkem. Hamiltonu se ještě podařilo dát branku. Ian Schultz si to namířil rovnou podél levého mantinelu v obranném pásmu Moose. Naednou se zastavil a poslal kotouč na branku. Měl velké štěstí. Bezcharakterní rána se vyplatila. Puk přeskočil Lackovy betony a skončil v brance.

Hamilton začal dobře druhou periodu. Ve 25. minutě otočil a dostal se do vedení. Frederic St. Denis si všiml unikajícího Aarona Palushaje a našel ho milimetrovou přihrávkou. Rozjetý Palushaj kolem sebe nikoho neměl. Vše korunoval střelou nad vyrážečku Eddieho Lacka. Ten pak mohl jen spílat svým obráncům.

Hokej je hra krásná a nevyzpytatelná. O tom přesvědčila poslední minuta třetiny. Kdo šel dříve do útrob, aby nemusel čekat frontu na hotdog, přišel o dva góly, a to zrovna ze strany domácího mužstva. V čase 39:25 Moose vyrovnali. Jordan Schröder dorazil za MacIntyreho předchozí pokus Marka Flooda.

Buldokům tato branka hodně načechrala nervy. Po dalším vhazování rozhodčí rychle pískal a musel vylučovat. Dogs by si své chovní jistě rozmysleli, kdyby věděli, že v oslabení inkasují. Vteřinu před koncem třetiny skóroval Sergej Širokov. Po vhazování mu puk poslal Marco Rosa a Širokov ho okamžitě napálil do brány.

Poslední třetina byla „maso". Krátce po jejím začátku se hosté znovu odsoudili ke zbytečnému oslabení a znovu na něj doplatili. Marco Rosa pohotově dorazil puk za MacIntyreho, který se v brankovišti nestihnul přesunout po vyražení střely vyslané z hokejky Jasona Jaffraye.

Ani ne o minutu později se radovali i hráči Hamiltonu. Garbriel Dumont vjel do pásma Manitoby, uprostřed zastavil a vyslal směrem k Lackovi dělovku. Zamířil přesně. Puk skončil pod horní tyčkou Lackovy branky a Buldoci se mohli radovat ze snížení a další naděje do zbytku zápasu, který nabíral na tempu.

Po několika dobrých zákrocích brankářů na obou stranách přišla 58. minuta a s ní i další branka domácího celku. Jason Jaffray jen nastavil čepel své hokejky do přihrávky od Sergeje Širokova a tím jeho práce skončila. Úspěšně. Půl minuty před poslední sirénou ještě upravil na konečných 5:4 v přesilovce Hamiltonu Ryan Russell.

Odveta na ledě soupeře se hraje již dnes.