4. přípravný zápas: Dva góly Cammalleriho nestačily

25.09.2011, 09:50 | Reportáž ze zápasu |  Monika Gordíková

Čtvrtý přípravný zápas Montrealu se hrál opět v Bell Centre před vyprodanými tribunami. Soupeřem byla podruhé za sebou Ottawa, které se povedla odveta. Den předtím doma podlehla právě Habs a včera jim to vrátila a zvítězila poměrem 3:2. Senátor Chris Neil se prezentoval dvěma góly, stejně jako domácí Mike Cammalleri, jemuž klapala spolupráce s Aaronem Palushajem.

Bezgólová první třetina jen těžko napovídala, kdo bude mít ten večer navrch. První gól byl k vidění až ve 25. minutě, kdy se trefil Mike Cammalleri. Poprvé v předsezonních zápasech se Montreal ujal vedení. O necelé tři minuty později dával stejný hráč už na 2:0. Nepříliš vysoký forvard dokonale využil nádhernou přihrávku od Aarona Palushaje. Habs ale dvougólové vedení nedokázali udržet.

Ottawa byla ten večer týmem „na poslední chvíli". Pětadvacet vteřin před koncem druhé třetiny snížil Milan Michálek. Šanci mu po chybě daroval Nathan Beaulieu. Carey Price pak měl pramalou šanci s tím něco udělat. V polovině třetí periody vyrovnal se štěstím Chris Neil. Ten pak rozhodl o konečném výsledku, a to jen osmadvacet vteřin před sirénou.

Na ledě nebyla k vidění příliš velká rivalita, kterou je možné vídat v sezoně. Naštvanost dávali najevo fanoušci, když bučeli na Chrise Neila. „Vždycky jsem rád vypískán v aréně soupeře. Obvykle je to kvůli souboji nebo tak něco, ale teď to bylo kvůli dvěma gólům, a to bylo opravdu krásné," nechal se po utkání slyšet Neil.