První výhra pod novým trenérem

03.03.2021, 07:20 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

Nový trenér Habs, Dominique Ducharme, se ve třetím zápase dočkal výhry. Odnesla to Ottawa, která Montrealu podlehla 3:1.

První gól padl až v půlce utkání, kdy se v přesilovce prosadil Brendan Gallagher, který využil skvělou přihrávku Perryho. O pár minut později Montreal zvýšil, opět v přesilovce. Jeff Petry prostřelil vše co mu stálo v cestě. Ottawa se ale dokázala vrátit do zápasu kdež minutu a půl před druhou sirénou snížil Artem Zub.

Poslední část hry Canadiens bránili jednogólový náskok a opírali se hlavně o solidního Priceho v brance. Výhru Montrealu pečetil střelou do prázdné klece Tyler Toffoli.

Montreal Canadiens: Ottawa Senators 3:1

Branky a nahrávky: 30. Gallagher (Perry, Petry), 32. Petry (Tatar, Kotkaniemi), 60. Toffoli (Suzuki) – 39. Zub (Batherson, Reilly)

Frankie33 | patrick33@seznam.cz
AvatarJežišmarjá, ztratit body s takovými tragédy... né ,že bychom předvedli něco světobornýho, ale určitě jsem byli aktivnější atd., WPG většinou jen vyhazoval puky. Bohužel góly jsme jim nabídli zase jen my samotní... 2.g - Toffoli na přesdržku, 3.g - Weber jakoby úplně bez zájmu a chvíli potom se ještě nechá pitomě vyloučit. A pak ten alibismus v overtimu, ach jo :-(

AvatarSouhlasím, nebyl to opět žádný supervýkon, ale to ubráněné čtyřminutové oslabení nám dost pomohlo a pak jsme tam měli dost dobrou pasáž. Tyčky jsme nastřelovali i my (třeba Drouin), dali jsme 2 přesilovkové góly, což je fakt unikum...smajlik! Musím se znovu zastavit u Petryho - dal sice výstavní gól, ale to, co předvádí ve vlastním obranném pásmu, to je fakt někdy velké brnkání na nervy... To samé včera Price, kdy naprosto laxně rozehrává puky a kazí a pak ten jeho návrat do branky působí dojmem, jako by ho to moc nezajímalo...smajlik. Výborný zápas pro Edmundsona, pěkně do těla zahrál Romanov. Ale pořád je to takové křečovité, tak uvidíme dále.

AvatarZačátek velmi rozpačitý, kdy jsme nebyli absolutně schopní tvořit hru. Hodně nás probudilo to velmi dobře ubráněné čtyřminutové oslabení, i když i trochu se štěstím. Pak to byl opět festival neproměňování tutovek, ale naštěstí jsme to ve druhé třetině prolomili, navíc oba góly v přesilovce, což je zázrak. Byli jsme asi celkově lepším týmem, ale Ottawa měla asi 3 tyčky, takže při nás stálo i štěstí.

Výborný zápas měl Kotkaniemi a hodně vidět byl také třeba Edmundson.