Dvojzápasové prokletí zlomeno i díky znovu výbornému výkonu Koiva.

08.12.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Úspěšné přesilovkové trio Kovaljov-Ryder-Koivu.Náročný dvojzápasový výlet do největšího amerického města nakonec skončil nad očekávání - ziskem tří bodů. Na to, že Habs hráli na půdě pro ně nejnepříjemnějšího soupeře z New Jersey a poté se představili v Nassau Coliseu, což je domovský stánek momentálně velice solidně hrajících New York Islanders, je to výborný počin. A nutno dodat, že opět se ve vynikajícím světle představil kapitán Canadiens Saku Koivu, který zaznamenal 3 body za 2 góly a 1 asistenci a výraznou měrou se tak společně s gólmanem Huetem zasloužil o naše konečné vítězství.

V naší sestavě podruhé chyběl nemocný Markov, svlečený Downey a samozřejmě dlouhodobě zraněný Higgins. Zápas se hrál, na poměry NHL, před hodně mizernou návštěvou necelých 10 tisíc diváků, kteří ale mohli brzy zajásat nad vstřeleným gólem domácích. Ti se totiž trefili již po 85 vteřinách hry a autorem byl bývalý hráč Canadiens Asham. Naštěstí hosté si nedali s odpovědí příliš na čas, takže už o čtyři minuty později bylo srovnáno, když se střelou švihem prosadil Craig Rivet. Po zbytek první třetiny byli Habs mírně aktivnější, za což byli v její poslední minutě odměněni vedoucím gólem. Celá akce začala už na naší obranné modré, kde předvedl parádní kousek Samsonov, když se dokázal zbavit tří hráčů soupeře a poté se puk přes Rydera a Koiva dostal k Souraymu, jehož střelu od modré pohotově dorazil Guillaume Latendresse - 1:2. V druhé části byla naše aktivita ještě daleko zřetelnější a vyjádřili jsme jí také střelecky - poměr střel byl 17-8 v náš prospěch. Ovšem na góly skončilo toto dějství nerozhodně, když každé z mužstev využilo po jedné přesilovce. Nejprve se prezentoval svým přehledem v okolí soupeřova brankoviště Saku Koivu, který si nejrychleji našel vyražený puk po střele Rydera - 1:3. Domácí po dvou minutách oplatili stejnou mincí a na 2:3 upravil tečí Sillinger. Do konce této části už žádná změna skóre nepřišla, i když třeba Bonk měl hodně slibnou šanci. Třetí třetina probíhala v zajetých kolejích, což pro tento zápas znamenalo, že jsme měli mírně navrch. Určitě tomu dopomohla i naše čtvrtá vstřelená branka a kdo jiný by se mohl v přesilové hře prosadit hbitou dorážkou v blízkosti brankoviště, než Saku Koivu - 2:4. Vedení jsme si mohli pojistit, ale v další početní výhodě svou střeleckou smůlu neprotrhl Tomáš Plekanec. A tak v závěrečných pěti minutách zápasu, kdy domácí měli možnost hrát dvě přesilovky, musel své umění naplno předvést Cristobal Huet, aby se z jasného utkání ještě nestal nervák. A předvedl se věru náramně, zlikvidoval všech osm střel, které domácí za tuto dobu vyprodukovali, a mohl se poté s ostatními radovat z cenných dvou bodů.

Po delší době se nám přihodilo, že jsme soupeře celkem bezpečně přestříleli (36-27) a nejpilnější byl v této činnosti Ryder, který vyslal na Dipietra sedm pokusů. O tom, že zápas byl víceméně v naší režii svědčí i fakt, že vyhlašování tří hvězd zápasu opanovali naši hráči a to v pořadí Koivu, Ryder, Souray. Nyní nás po dnu volna čeká v Bell Centre pořádně tvrdý oříšek - nejlepší tým východu Buffalo Sabres. Ale jak nám v sobotu a včera předvedli hráči Washingtonu Capitals a Floridy Panthers, žádný strom neroste až do nebe.