Desjardins napodobil Haláka

02.03.2009, 14:53 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Po třech prohrách na domácím ledě se Hamiltonu zase podařilo ukořistit dva body. Bulldogs dokázali zvítězit 3:1 na půdě týmu Lake Erie v Clevelandu. Heroický výkon podal Cedrick Desjardins. Lapil 40 nepříjemných pokusů Monsters a po zápase si vysloužil cenu pro nejlepšího hráče.

Začátek utkání ale nebyl pro "Psy" zrovna příznivý. Už po 55 odehraných vteřinách chytře překonal Desjardinse Chris Durno. Cedrick pak udělal to samé, co Jaro Halák proti San Jose. Naprosto zamkl svou svatyni a všichni dotírající soupeři měli zkrátka smůlu. Ve 13. minutě se vyrovnávalo. Yanick Lehoux vypálil dělovku, kterou Tyler Weiman nezkrotil ve své lapačce. U vypadnuvšího puku byl následně nejrychleji ze všech Steve Gainey, pro něhož se zasunutí kotouče do prázdné branky neukázalo jako problém.

Neúspěšný Yanick Lehoux si spravil chuť ve druhé třetině. Ve 32. minutě dostal přihrávku od Brocka Trottera, přelstil dva obránce a zakončil přesnou střelou nad Weimanovu rukavici. Lehoux se trefil po devítizápasové absenci. Ještě veselejší atmosféra nastala na střídačce Hamiltonu o šedesát vteřin později. Steve Gainey se s pukem natlačil do obranného pásma farmy Colorada Avalanche, poslal přesný pas na Brocka Trottera, jenž se nemýlil.

Ve středu, 3. března, se Hamilton pojede "podívat" na led do Syracuse. Týmu Crunch mají Bulldogs co oplácet, při posledním vzájemném měření sil totiž v Copps Coliseu prohráli 1:3.