Bulldogs porazili Peorii

02.11.2009, 18:01 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Hamilton proti svému dalšímu soupeři, Peorii Rivermen, potvrdil svou současnou roli skvělého týmu a zvítězil 5:2. Dvěma góly se na výhře podílel Mathieu Darche. Spolehlivě zachytal Curtis Sanford. Narozdíl od Habs, můžeme být s Bulldogs nadmíru spokojeni.

Hamilton Bulldogs - Peoria Rivermen 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Nevypadalo to zpočátku na brankové hody. Hra se jen pozvolna dávala do pohybu a dost dlouho jí chyběl šmrnc. První pořádné nadzvednutí diváků ze sedaček přišlo až s prvním gólem. V 8. minutě se Hamilton prosadil v početní převaze. Mathieu Darche byl ve správnou chvíli na správném místě.

Druhá třetina okopírovala tu předešlou. Jen gólmani měli o něco více práce. Jednou kapituloval Curtis Sanford. Přesně v čase 29:00 se Peoria dostala d situace 2 na 1. Lars Eller přihrál puk na Nicholase Drazenovice a ten si Sanforda opravdu vychutnal.

Gólové hody se dostaly na scénu v poslední periodě. Na střely na branku bylo skóre ve třetí části vyrovnané 12:12, ale Sanford předváděl neskutečné zákroky. Krátce po začátku třetiny poslal Mathieu Darche chytrým pasem do samostatného úniku Brocka Trottera, který svou příležitost proměnil. Sanford také na všechno nestačil. Ve 46. minutě při přesilovce si na Sanfordovu chybu dobře počkal Derek Armstrong a postaral se tak o vyrovnání. I když měli Rivermen ještě spoustu dalších možností, už nedokázali Sanforda překonat. Na druhé straně, u brankáře Bena Bishopa, tomu bylo jinak. V čase 53:12 Bishop zachyboval a Mathieu Darche se trefil toho večera podruhé. Uběhlo jen několik málo vteřin a diváci viděli perfektní souhru dvou svých hráčů. Sergej Kosticyn nejprve krásně přihrál J. T. Wymanovi. J. T. Wyman pak předvedl krásný únik, obehrání obránce a ještě lepší zakončení. Při posledním gólu Bulldogs také bylo na co se dívat. Chad Anderson podržel puk, natáhl na sebe některé hráče soupeře a následně poslal puk na Ryana Russella, který se dostal do situace 2 na 1 společně se Shawnem Bellem. Russell nehamonil a ve vhodné chvíli Bellovi nahrál. Shawn Belle měl pak už jednoduchou úlohu. A splnil ji na jedničku.

Je vidět, že hokej Bulldogs moc baví. Doslova si ho vychutnávají. Hej Bobe, nechceš dát první tým Canadiens do AHL a povolat hochy z Hamiltonu? :-) Kluci by možná rádi "píchli". Neruš je ale 6. listopadu. To hrají proti Binghamtonu. :-)