Hamilton prostě jede...

01.03.2010, 16:36 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Odvěký rival z Toronta odjel z Copps Colisea také s prázdnou. Hamilton tentokráte potěšil své příznivce výhrou 5:1. Pět různých hráčů domácích nasbíralo dva body - Andre Benoit, David Desharnais, Mike Glumac, Brock Trotter a P.K. Subban. Buldoci se museli v zápasu obejít bez Toma Pyatta, který se připojil k týmu Canadiens.

Hamilton Bulldogs - Toronto Marlies 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

V první třetině oba týmy vystřelili na branku soupeře šestkrát. Už jen to napovídá, jak moc byla tato část utkání vyrovnaná. Do šaten ale po jejím konci odcházeli šťastnější hráči Marlies. V patnácté minutě se totiž dostali do vedení. Domácí obránce ztratil kotouč, kterého se poté zmocnil Tim Brent. Ten nezaváhal a prostřelil Curtise Sanforda.

Kdo čekal, že vývoj zápasu Toronto nakopne, zmýlil se. Druhá část patřila Hamiltonu. Vyrovnal Ben Maxwell v početní výhodě. David Desharnais od modré vypálil tvrdě na Joeyho MacDonalda, jenž jen vyrazil puk před sebe. Tam už číhal připravený Maxwell. V čase 32:02 šli domácí do vedení. Vyrážení kotoučů se stalo MacDonaldovi osudným. I tentokráte puk nechytil a využil toho Mike Glumac. O minutu později domácí zužitkovali další přesilovku. Brock Trotter šikovně poslal puk před bránu na P.K. Subbana. Ten už neměl problém skórovat.

Osmnáct střel. Přesně tolik jich letělo ve třetí části na Curtise Sanforda. Gólman domácích však ani jednou nekapituloval. Na hřišti nebylo vyrovnanějšího muže. Sedm střel. Přesně tolik jich letělo ve třetí části na Joeyho MacDonalda. Hamilton dokázal z minima vytěžit maximum. Po minutě od úvodního hvizdu se prosadil David Desharnais. Už pět minut před koncem řádné hrací doby zkoušelo Toronto hrát bez brankáře. Vedli je k tomu i vyloučení jednoho z domácích hokejistů. Ale dojeli na to. Ryan White mířil přesně.

Dívat se na herní projev Hamiltonu je prostě paráda. Pevně doufám, že to klukům vydrží. Ve středu se postaví doma proti Adirondack.