Drtivý závěr vedl ke dvěma bodům

18.03.2010, 15:46 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Bláznivý hokej viděli ti, kdo si nenechali ujít bitvu mezi Hamiltonem a domácím Adirondack Phantoms. Fantomové vedli už 5:2, ale Buldoci vstřelili v poslední desetiminutovce tři branky a vynutili si prodloužení. V tom gól nepadl, a tak se dostalo na nájezdy.  V penaltách se více vedlo hostům, ale Ryan White rozhodl až v sedmé sérii.

Adirondack Phantoms - Hamilton Bulldogs 5:6 po sam. náj. (2:1, 2:0, 1:4)

Domácí otevřeli skóre už po minutě hry. Cedrick Desjardins neměl proti střele Denise Bodrova žádnou šanci. Hamiltonu se v polovině třetiny podařilo vyrovnat. Yannick Weber vypálil přesně z pravého kruhu. Gólman Michael-Lee Teslak se jen ohlédl na rozvlněnou síť. Jenže Phantoms skórovali do konce první části ještě jednou. Jon Matsumoto zamířil nad Desjardinsovu vyrážečku. Podle počtu vstřelených gólů to tak nevypadá, ale první část nabídla nemastný neslaný hokej.

Druhá třetina nebyla o moc lepší. Na brankáře letělo málo pokusů. Přesto Cedrick Desjardins dvakrát kapituloval. Poprvé po půl minutě hry, kdy Bulldogs doplatili na zbytečně vyloučení. Jared Loss vydoloval puk ze skrumáže před bránou a našel pak i místo mezi Desjardinsovými betony. Cedrick Desjardins pak nevydržel v brance a předal štafetu Curtisu Sanfordovi. Podruhé Adirondack udeřili ve druhé polovině třetiny. Mika Pyorala uspěl střelou "z první".

Málokdo by věřil, že se Hamilton dokáže z vývoje zápasu otřepat. Ale ono to vyšlo. V sedmé minutě třetí části začal útok za lepším výsledkem P.K. Subban díky své skvělé akci v pásmu domácích. O dvě minuty později ale bylo stejně špatně jako o přestávce. Domácí znovu odskočili na hrozivý rozdíl. Podruhé se trefil Jon Matsumoto. Pak to ale přišlo. Z Hamiltonu se vyklubal hokejový zabiják. Přesně v polovině třetiny se prosadil Brock Trotter. Ve čtyřiapadesáté minutě znovu korigoval P.K. Subban. Jeho dělovka od modré čáry přežila všechno a prošla až do branky. V čase 57:05 hosté vyrovnali. Aaron Palushaj překonal Teslaka ranou z pravého kruhu. U všech tří posledních gólů Hamiltonu sehrál velmi důležitou roli David Desharnais.

Prodloužení bylo velmi opatrné, a tak došlo až na samostatné nájezdy. Curtis Sanford pustil dvě penalty. Na druhé straně uspěli P.K. Subban, Ryan Russell a rozhodující nájezd proměnil Ryan White.