Gólman Marlies byl velká překážka, přesto veze Hamilton bod

21.03.2010, 15:36 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Hamilton Bulldogs sice v noci na dnešek prohráli na ledě Toronta 3:4 po samostatných nájezdech, zajistili si ale titul v Severní divizi AHL. To se klubu povedlo potřetí v historii. Jasně největší hvězdou zápasu byl gólman Marlies Joey MacDonald. Připsal si 42 úspěšných zásahů a v nájezdech ani jednou nekapituloval.

Toronto Marlies - Hamilton Bulldogs 4:3 po sam. náj. (1:0, 0:1, 2:2)

Hamilton prohrával už od třinácté vteřiny. Tim Brent vystřelil z prostoru pravého kruhu a trefil se přesně mezi betony Cedricka Desjardinse. Jinak se ale Toronto příliš nečinilo. Bulldogs domácí přestříleli poměrem 11:4, jenže gólman MacDonald působil jako nepřekonatelná hradba.

Stejným poměrem střel se vyznačovala i druhá třetina. Tentokráte ale vstřelili branku hosté. V polovině třetiny se ve vlastním oslabení trefil Ryan Russell. Vjel do pásma Marlies a vystřelil šikovně zpoza obránce. MacDonald do poslední chvíle vůbec nic neviděl.

Ve třetí třetině Hamilton také svého soupeře v počtu střel poslaných na branku jasně předstihl. 19:9 z pohledu Buldoků. Skóre ale ukázalo, jak moc dobře se připravil MacDonald i na poslední část základní hrací doby. Ve druhé minutě třetiny se trefil Tim Brent. Školáckou chybu udělal obránce Buldoků, který za sebou před Desjardinsem zapomněl kotouč. Brent pak neměl moc práce. V čase 49:53 bylo znovu vyrovnáno. Andrew Conboy vstřelil gól díky teči domácího obránce. Střídaní pokračovalo. Po pár chvílích domácí znovu vedli. Trefil se hráč s příznačným jménem, Ryan Hamilton. Bulldogs pak dřeli. Výsledkem jejich snahy bylo vyrovnání. Zasloužil se o to Brock Trotter.

Prodloužení nebylo, na rozdíl od jiných případů, vůbec nudné. Fanouškům musel často stoupnout tlak. Rozuzlení ale přinesly až penalty. V nich se Hamiltonu vůbec nevedlo a z Toronta veze jen bod.