Buldoci jsou ve finále konference

11.05.2010, 10:23 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

A je to. Hamilton na svém ledě porazil Abbotsford 4:0 a postupuje do finále Západní konference. Skvěle zachytal Curtis Sanford. Z třiceti střel za jeho záda neprošla ani jedna. Zápas se povedl i Davidu Desharnaisovi, který otevřel skóre a pak si připsal ještě asistenci.

Hamilton Bulldogs - Abbotsford Heat 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

V první nadmíru zajímavé třetině se střídala šance šanci. Hokejisté jezdili po ledě jako blázni. Na gól si ale diváci museli počkat až do 19. minuty. J. T. Wyman se po přihrávce od Aarona Palushaje ocitl tváří v tvář brankáři Davidu Shantzovi. Každý by v tu chvíli očekával, že se Wyman bude snažit dostat puk do branky. Ovšem Wyman nahrál poblíž stojícímu Davidu Desharnaisovi, jenž měl před sebou volné pole a mohl v klidu poslat Buldoky do vedení.

Po bezbrankové druhé části přišla na řadu zase o mnoho zajímavější třetí třetina. Hamilton díky jistému Sanfordovi mohl na ledě kralovat. V čase 46:14 Desharnais skočil do přihrávky hostí, získal puk a vzápětí ho poslal na Aarona Palushaje. Palushaj pak bekhendem dostal kotouč nad Shantozovo rameno a do sítě.

Tři minuty před koncem základní hrací doby domácí využili přesilovku. Učebnicové sehrání akce mělo na konci sladkou tečku v podobě gólu Brocka Trottera. Heat se ještě snažili odvrátit možný konec sezóny a odvolali brankáře. Do prázdné klece ovšem inkasovali čtvrtý gól. Postaral se o něj Mike Glumac.

Hamilton se ve finále Západní konference utká buď s Texas Stars, nebo s Chicago Wolves. Mezi nimi rozhodne až sedmý zápas. O termínech série tak ještě není rozhodnuto. Ve finále Východní konference se proti sobě postaví Hershey Bears a Manchester Monarchs.