Canadiens se odplata povedla i s úroky

21.11.2010, 10:13 | Reportáž ze zápasu |  Milan Jaroš

Po porážce s Predators nás čekal další zápas na domácím ledě v Bell centre, a to hned proti velkému rivalovi Torontu Maple Leafs. A měli jsme mu co oplácet. Protože jsme sním prohráli hned zahajovací zápas letošního ročníku NHL 3:2. Před začátkem utkání se ještě uctila památka zesnulé legendy Pata Burnse. Do sestavy se nevešel Darche a místo něj dostal šanci Weber. Chyběl samozřejmě i dlouho době zraněný Markov. Do brány nastoupil kdo jiný než Carey Price. Před zápasem byla dána sestava ,ale ta během zápasu vzala za své...

Sestava: Cammalleri - Plekanec - Gionta - Gill - Gorges
Kostitsyn - Gomez - Lapierre - Špaček - Hamrlík
Pouliot - Halpern - Weber - Subban - Picard
Pyatt - Eller - Moen

Zápas začal ve velice vysokém tempu. A hned v první minutě si najel Plekanec z levé strany do útočného pásma soupeře a vyslal na Gustavssona jedovatou střelu. Ve čtvrté minutě zase pěkně Eller našel od pravého mantinelu nádherným pasem Webera, ale ten mířil jen do betonů Gustavssona. Canadiens od začátku zápasu předváděli skvělý hokej s velkou porcí šancí. V šesté minutě si do útočného pásma prokličkoval Subban, tak dlouho váhal s přihrávkou, až byl nucen vystřelit, ale na připraveného Gustavssona nevyzrál, a ten skoval kotouč ve své výstroji. V desáté minutě nás poprvé Leafs zamkli v našem pásmu, vše jsme hlavně díky skvěle chytajícímu Priceovi zvládli bez úhony. Tento tlak trošičku nastartoval soupeře ale na Habs to bylo málo... V jedenácté minutě se dostal do brejku Gomez, ocitl se sám před Gustavssonem, ale jeho klička následná střela na pravý beton mu nevyšla... Ve čtrnácté minutě musel předvést super obraný zákrok Hall Gill, potom co se Kessel už málem dostával sám před Price, jenže obrovitý bek Canadiens vele skokem odpálil kotouč od hole útočníka Leafs. V šestnácté minutě se poprvé vylučovalo, a bylo to na straně Habs, konkrétně si šel odpočinout Roman Hamrlík. Hned na začátku oslabení se řítil Moen a Pleky proti osamocenému obránci soupeře, bohužel nic z toho nebylo... Po skončení oslabení pádil po pravé straně mantinelu Lapierre, dostal se až před Gustavssona, ale vyprášil mu jen betony. V devatenácté minutě zase vlétl do pásma Kostitsyn, jenže ani jeho střela z mezikruží se neujala a skočila jen na pravé tyči. Až na pár vyjímek měli Habs jasnou převahu v první třetině, vytvořili si mraky šancí, bohužel nebyli využity.

Druhá třetina nezačala v takovém tempu jako ta první, ale i tak se nadále hrál skvělý hokej. První šanci Habs ve druhé třetině si vypracoval Halpern. Když od pravého mantinelu přenesl hru na druhou stranu kluziště, kde si ale se skákajícím kotoučem neporadil Lapierre. Ve čtvrté minutě se zase nadějně obtáčel kolem brány soupeře Kostitsyn, ani ten však pro zatím nenašel recept na Gustavssona. V páté minutě se Kessel dostal do našeho pásma, předložil kotouč svému parťákovi z útoku, ten ale na Price nevyzrál. V sedmé minutě mačkala Ellerova formace Leafs v jejich pásmu v čele s odstřelovačem Subbanem na modré, pořád ale ne a ne dostat kotouč na Gustavssonova záda. V osmé minutě se mohl zase vytáhnout Price proti střele Bozaka, když prakticky nic přes chumel hráčů před sebou neviděl. V deváté minutě putoval na trestnou lavici Lapierre. Hned na začátku musel vytáhnout zákrok snů Price, když lapačkou vyrazil střelu Versteega. Jenže o pár vteřin déle se vhazovalo v soupeřově pásmu. Vhazování vyhrál Halpern, kotouč se dostal na modrou ke Špačkovi, ten vypálil a Halpern úplně osamocen před kasou soupeře tečoval za Gustavssonova záda. V čase 09:17 se dostali Habs do vedení 1:0. Poté se dlouhé minuty hrálo na horu dolů. Zápas měl vysoké tempo, ale už se neobjevovalo do konce třetiny moc velkých šancí. A tak se šlo do kabin za stavu 1:0 a dalo se čekat velké drama v posledním dějství

A poslední třetina začala tak jako ty ostatní, a to ve velmi slušném tempu. Ve třetí minutě se ve velké šanci objevila Ellerova formace. Jenže když se netrefíme do prázdné kasy je to složité. V páté minutě se před bránu dostal Pouliot, ale ani tato šance neměla úspěch. V šesté minutě měli Canadiens možnost první přesilové hry. V níž se dostal do velké šance Plekanec, který však nedokázal trefit kotouč jak by chtěl a bránu soupeře minul o pár centimetrů. Zato v osmé minutě už jsme se mohli radovat. Náš bývalý hráč Komisarek nádherně našel Cammalleriho na mezikruží a ten střelou z první vymetl všechny pavouky v síti Gustavssona. Velká školácká chyba Komisarka nám nabídla klid na hole do konce třetiny. A tak v čase 07:55 se Habs dostali do dvou gólového vedení . O minutku později jsme zahrávali další oslabení, a vněm nás senzačně podržel Price. Pak se chvíli hrála spíše zaháněná. Canadiens se snažili držet kotouč co nejdále od Price. I přesto si Leafs vytvořili obrovskou šanci v minutě sedmnácté, když se puk třepotal brankovištěm, ale naše obrana v čele s Pricem vše ustála. Ke konci třetiny soupeř zkoušel power play, při kterém málem skóroval Gionta který trefil pravou tyč, a hned na to ještě měl šanci Plekanec, ale ani on už se netrefil. A tak Canadiens dokráčeli k vítězství 2:0

Opět jsme potvrdili, že když hrajem jako tým, tak nám to klape. Kouč Martin si pohrál se složením útoků a bylo vidět, že to klapalo. I když bourat první lajnu a dát Cammyho ke Gomezovi nevidim jak šťastné. Trochu sem taky nepochopil proč Weber, ač je obránce hrál v útoku sice ne špatně, ale Darche místo kterého nastoupil, nehrál špatně. Nic to ale nemění na tom, že jsme soupeře válcovali a vytvořili si spoustu šancí. Jasně to dokazují střeli 39 ku 30 pro Habs. Ve velkém světle se předvedli gólmani, s tím že Carey byl nakonec ten štastnějším a podtrhl to vše dalším čistým kontem. Habs si v tomto zápase upevnili první místo v divizi a třetí ve Východní konferenci. Další zápas nás čeká z pondělí na úterý proti Flyers na jejich ledě.

První hvězda zápasu: Carey Price 30 zákroků
Druhá hvězda zápasu: Jeff Halpern 1+0
Třetí hvězda zápasu: Mike Cammalleri 1+0