Rozdíl byl v brankářích

08.11.2008, 12:00 | Reportáž ze zápasu |  redakce

Další zápas Canadiens opět dospěl k nenáviděným samostatným nájezdům, kde nakonec kralovali domácí. A nutno také uznat, že kralovali po zásluze. V jejich brance stanul skvělý Steve Mason, který předtím vychytal Edmonton a teď čelil 37 výstřelům, z nichž za jeho záda prošly jen tři. „Je to určitě pro mě skvělé,“ řekl po zápase Mason, který byl přitom povolán až 4. listopadu. „Dvě vítězství za dva zápasy – nemám si nač stěžovat.“

První branka Blue Jackets přišla v sedmé minutě první třetiny. Halák vyrazil střelu pouze před sebe, kde najíždějící Umberger nezaváhal. Habs sice do konce třetiny ještě dokázali srovnat Tanguayem, ale z devatenácti střel byla jedna branka málo. Střeleckou nemohoucnost navíc oba týmy potvrdily ve druhé třetině, kdy se ani jednomu z nich nepodařilo skórovat.Steve Mason

„Je těžké čelit tolika pokusům a o to radši jste, když je po zápase,“ dodal Mason. „Naštěstí nám to tam se štěstím spadlo. Nakonec nám pomohly nájezdy, na ten poslední Kostitsynův jsem si věřil, protože jsem měl oproti němu mnohem lehčí pozici.“ Mason narážel na to, že Andrej Kostitsyn musel dát, protože Columbus vedl už 2:0.

Ve třetí třetině však oživil gólový stav utkání Brisebois, který využil přesilovku. Columbus však v šesté minutě třetí třetiny brankami Methota a Modina dokázal zcela obrátit stav zápasu. Do konce třetiny ještě naposledy srovnal Sergej Kostitsyn, ale od střelců Habs to bylo vše. Naopak v prodloužení jsme ještě mohli děkovat Bohu, protože Malhotrovi pokus, kdy byl zcela sám před Halákem nevyšel.

Při samostatných nájezdech proměnil hned ten první Kristian Huselius a rozhodl tak utkání, protože pak jak Halák tak i jeho spoluhráči úspěšní nebyli. „Bojovali jsme a výhru jsme si zasloužili,“ řekl po zápase Ken Hitchcock.

Montreal tak poprvé od 23. listopadu 1977, kdy nestačil v poměru 2:1 na Cleveland Barons, v Ohiu prohrál.

Zdroj obrázku: bluejackets.nhl.com