Finalista na kolenou. Weber a Price chybí víc, než se čekalo

08.11.2021, 09:12 | Aktuální téma |  Martin Formánek
 

Hezký článek o momentální formě Habs přinesl server nhl.cz...

Když jsme byli v expertním okénku před sezónou tázáni na Montreal, víceméně panovala shoda na tom, že na vynikající výkony z posledního play off Canadiens nenavážou. Až tak výrazný sešup ale asi žádný fanoušek ani odborník nečekal.

Že je NHL vyrovnaná soutěž, je notně obnošená vesta. Stačí málo a letíte dolů o několik pater. Habs mají průběžně ze třinácti zápasů jen tři výhry a na východě se krčí u dna konference. O chlup lépe si vede dokonce i Ottawa. Montreal zatím dokázal porazit jen dvakrát Detroit a jednou San Jose.

Anatomie jednoho pádu

Loňský marš pohárovými boji namlsal. Místo očekávaného rychlého výpadku Habs přehráli v sedmi zápasech arcirivala z Toronta, s Winnipegem zametli dokonce ve čtyřech, načež zvládli ještě Vegas v šesti. Tampa už byla ve finále nad jejich síly, ale i tak to byl závan starých dobrých časů. Náhoda, štěstí? Na to by nešlo spoléhat měsíc a půl nejnáročnější fáze sezóny. Něco na tom týmu prostě bylo.

Teď na něm není nic.

Odešel Phillip Danault a Tomáš Tatar, který toho ale v play off moc neodehrál. Pomsta Caroliny odvála i Jesperiho Kotkaniemiho. Pryč jsou také Corey Perry a Eric Staal. Nahradit je přišli Mike Hoffman, Christian Dvorak nebo Cedric Paquette. Mezi plusové položky lze započítat i Jonathana Drouina, který vynechal celé minulé play off. Aktuálně ovšem znovu chybí.

Mnohem bolestivější jsou ale jiné ztráty. Ne tak explicitní, oba borci jsou stále součástí organizace, její dres ale momentálně neoblékají. Carey Price a Shea Weber. První řešil osobní problémy s pomocí programu Hráčské asociace. Druhý ohlásil kvůli zranění ruky roční pauzu, což může u šestatřicetiletého borce snadno znamenat úplný konec kariéry.

V náročném Montrealu byli oba spoustu let terčem kritiky. Údajně za zenitem, předplácení a staří. Někteří fandové to viděli tak, že možná právě kvůli nim mužstvo stagnuje a neposouvá se vpřed. Jenomže nakonec to byli hlavně tihle dva, jimž město děkovalo za fantastickou pohárovou jízdu.

Zejména Price byl velkým důvodem, proč si jeho mužstvo zahrálo čtyři série. Měl vynikající čísla a protivníky někdy psychicky doslova ničil. Weber hrál v play off pravidelně přes 25 minut za zápas. Pokud přesto poslední play off pro někoho dostatečně neodhalilo význam obou veteránů, začátek nové sezóny ho odkryl v plné síle.

Snaha zacelit ztráty byla. Obranu posílil Sami Niku a Chris Wideman. Jenže to není ono. Nedaří se ani zavedeným jménům. Pokud Jeff Petry dřív v době Weberovy nepřítomnosti hrál dobře, teď jako by se nové odpovědnosti zalekl. Jako by ho svazovalo vědomí, že se Weber nevrátí celý rok.

Price měl nahradit Jake Allen. S 633 minutami je v neděli nevytěžovanějším brankářem v lize, určitě měl dobré momenty a mužstvo drží, ovšem ne dost na to, aby zabránil nepříjemné sérii porážek.

Price a Weber prostě chybí víc, než si leckdo mínil připustit.

Cesta zpátky

Dobrou zprávou je, že aspoň Carey Price se vrací k týmu. V tichosti a bez velkého humbuku se k němu má připojit v pondělí. V podpůrném programu NHLPA a NHL strávil měsíc. S novináři si mluvit nepřeje. Všichni se snaží respektovat hráčovo soukromí.

„Jak už bylo řečeno, Carey s námi bude od pondělka v Brossardu," řekl klubový viceprezident pro veřejné záležitosti Paul Wilson. „Po rozhovorech s NHL i NHLPA jsme si vědomi důležitosti navazujících procesů, což znamená rodina na prvním místě a pak pomalé znovu zapojení do pracovních procesů. Carey tedy nebude k dispozici médiím, dokud nesvolí doktoři."

Price bohužel vynechal celý přípravný kemp, kdy se zotavoval z operace kolene. Návrat do hry tedy bude velmi pozvolný a nikdo zatím nemá představu, kdy přesně s ním mužstvo bude moci počítat do kolotoče NHL. Trenér Dominique Ducharme připustil možnost, že Price odchytá jeden až dva zápasy na farmě v Lavalu. V zápase NHL se skoro určitě neobjeví dřív než v prosinci.

Zdroj článku: https://www.nhl.cz/finalista-na-kolenou-weber-a-price-chybi-vic-nez-se-cekalo/5025140

 
 
 
 
 
 

Diskuse

 
 
Prozatím zde nejsou žádné příspěvky
 
Krátké zprávy
 

12.02. | Do Montrealu příchází veterán Nate Thompson + pátá volba v draftu 2019. Opačným směrem do Los Angeles putuje čtvrtá volba v draftu 2019.

10.02. | Do Montrealu přichází z Philadelphie obránce Christian Folin a útočník Dale Weise. Opačným směrem putuje David Schlemko a Byron Froese.

27.02. | Joe Morrow odchází do Winnipegu za 4. kolo draftu 2018.

27.02. | Z Minnesoty přichází Mike Reilly za 5. kolo draftu 2019.

05.01. | Al Montoya se se stěhuje do Edmontonu za výběr v letošním draftu. Pokud Montoya naskočí do konce sezony alespoň v sedmi zápasech, Canadiens získají volbu ve čtvrtém kole. Pokud podmínka sedmi zápasů splněna nebude, půjde o kolo páté.

24.11. | Torrey Mitchell byl vyměněn do Los Angeles. Do Montrealu putuje pátá volba v draftu 2018.

15.11. | Canadiens podepsali smlouvu s finským golmanem Antti Niemim. Všichni fanoušci Habs doufají že to není reakcí na zraněného Priceho. To by znamenalo že Price se jen tak k chytání nevrátí...

18.10. | Mark Streit po vzájemné dohodě s klubem ukončil kontrakt a tím i působení v Montrealu.

27.01. | Do Montrealu přichází obránce Nikita Nesterov. Opačným směrem do Tampy putuje Jonathan Racine a šestá volba v draftu 2017

24.12. | Veselé a pohodové vánoce a vše NEJ nového roku přeje redakce!

 
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 08.12
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • Takže už je zraněný i Toffoli, nebruslil Armia - ... | více
  • Nebyla to dnes až taková hrůza na naše poměry, ... | více
  • Mně to normálně jelo, pouštěl jsem tedy na mobilu. ... | více
  • Chci si spustit přenos normálně jako vždy na NHLTV ... | více
  • Gorton samozřejmě není GM. Ale nenechme se oklamat, on ... | více
 
 
 
 

Kontakt na redakci | RSS | přidat k oblíbeným

 
Eurolanche.com GO Sharks!

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík