Stevenson poslal Bulldogs dál

26.04.2010, 11:54 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Hamilton Bulldogs porazili v šestém zápasu série Manitobu Moose 3:2 v prodložení a zajistili si postup do další fáze soutěže. Buldoci vypálili na Coryho Schneidera devětačtyřicet střel. Vítězný a postupový gól si připsal Grant Stevenson. Ale nebýt přesilovek... nevím nevím, jak by to dopadlo.

Hamilton Bulldogs - Manitoba Moose 3:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

V relativně vyrovnané první periodě šli v páté minutě ve vlastním oslabení do vedení hosté. Guillaume Desbiens a Yan Stastny se ocitli v pásmu domácích v situaci dva na jednoho. Desbiens vypálil, ale Cedrick Desjardins jeho pokus vyrazil. Ovšem jen na hokejku Yana Stastneho. Ten pak využil Desjardinsovi roztěkanosti a skóroval.

V čase 18:04 v přesilovce Buldoci vyrovnali. Andre Benoit vystřeli na Coryho Schneidera, jenž jeho pokus vyrazil k najíždějícímu P.K. Subbanovi. Mladý talentovaný obránce se zachoval jako zkušený mazák. Naznačil střelu a přitom nahrál na Davida Desharnaise, který u pravé tyče odkryté branky. Desharnais tak logicky neměl moc práce.

Už třiatřicet sekund po úvodním hvizdu druhé třetiny se Moose znovu ujali vedení. Marco Rosa vystihl nahrávku domácích hráčů a jen lehce vypíchl puk směrem k Peteru Olveckymu. Olvecky byl sám před Desjardinsem. Puk si přehodil na bekhend a překonal ho.

Hamilton znovu potřeboval ke vstřelení branky početní výhodu. Ve 36. minutě si P.K. Subban všiml u levého mantinelu stojícího Brocka Trottera. Trotter se chvíli rozmýšlel, a když se napřáhl, aby předal kotouč dál, jeden z hráčů hostí ho hitoval. Opuštěného kotouče se zmocnil Ryan White, jenž ho prostrčil mezi Schneiderovy betony.

Třetí třetina nebyla nijak bouřlivá. Ač se brankáři nenudili, nemuseli řešit žádnou ošemetnou situaci. To prodloužení bylo jiné kafe. Alespoň ze strany Hamiltonu. Domácí borci pálili odevšad a odměnou jim byl rozhodující gól. Padl z hokejky Granta Stevensona.

O soupeři Hamiltonu pro semifinále Západní konference ještě není rozhodnuto. Utká se s vítězem série mezi Rochesterem a Abbotsfordem.