Whitmore zničil zaspávací Buldoky

28.11.2011, 13:45 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Včera jsme na webu informovali o velmi špatné hře Hamiltonu, která vedla k tomu, že farma Canadiens podlehla na ledě Lake Erie poměrem 1:5. Dnešní zpráva z farmy není o nic lepší. Hamilton prohrál v Rochesteru 3:5 a prohrál tak už popáté v řadě. Buldoci, kteří své fanoušky naučili koukat po horních patrech tabulek AHL, jsou nyní u dna ligy.

Rochester Americans - Hamilton Bulldogs 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)

Prohra ukončila třízápasový trip Hamiltonu. V každém utkání nastoupil do branky Robert Mayer. V tomto časovém horizontu obdržel čtrnáct branek, včetně šesti v prvních třetinách. Nejhorší na celé situaci je, Hamilton v současnosti hraje lehčí část svého rozpisu a všechny tři prohry přišly po soubojích s divizním rivalem. Ubohé starty do jednotlivých klání trápí Bulldogs od začátku sezony a v Rochesteru to nebylo jiné.

Hamilton v Rochesteru prohrával 0:2 už po dvou minutách, po osmi dokonce 0:3. Ve druhé polovině první části se hamiltonský podařilo velký náskok domácích snížit na minimum díky Alexovy Henrymu a Danymu Massemu. Ale neskutečně vlažný start se jim dal jen těžko odpustit, zvláště po kouknutí na konečný výsledek. Bylo to teprve počtvrté z devatenácti zápasů, kdy Hamilton nastřílel tři nebo více gólů v základní hrací době. A teprve podruhé od doby, kdy tým opustil vedoucí „stříleč branek" Brock Trotter.

Pravdou je, že sestava Buldoků na tom není dobře. Hodně hráčů vypomáhá ve zdravotně zdecimovaném Montrealu, další várka se léčí v Hamiltonu. Gabriel Dumont, Ian Schultz, Hunter Bishop a Brenodn Nash jsou všichni mimo hru se zraněním. Poslední dva se uvelebili na marodku ještě při přípravném kempu prvního týmu.

V utkání proti Rochesteru otevřel skóre Derek Whitmore po dvaatřiceti vteřinách hry. Ten zazávodil s Mayerem o puk, ukradl ho a zamířil do prázdné branky. Jeho druhá branka tak snadná nebyla. Whitmoreho „sendvičovali" tři obránci Hamiltonu, jenže on se nedal, vymanil se ze sevření a dal na 2:0 pro svůj tým. V 8. minutě tečoval do sítě domácí Maxime Legault.

Pak se Dogs začali drápat nahoru. Alex Henry snižoval. Byl to jeho první gól v sezoně a teprve druhý v posledních třech sezonách. Pak Dany Masse snížil na 2:3, když poslal po ledě střelu zápěstím. V napínavé druhé třetině vyrovnal na 3:3 Joe Callahan. „Měkká" hra Hamiltonu ve třetí periodě však dala šanci znovu vyniknout Dereku Whitmoreovi. Jeho třetí, respektive čtvrtý, gól byl prostě jednoduchý a jednoznačně padá na vrub obraně Dogs.