Pěkně jsme se spálili o Plameny

10.10.2013, 02:53 | Reportáž ze zápasu |  Lukáš Matýšek

Hned před zápasem bylo ve studiu oznámeno, že George Parrose se cítí velmi dobře a podle Marka Bergevina už je skoro v pořádku, což byla dobrá zpráva do začátku.

Úvodní hymnu zazpívala Heather Liscano, trošku příjemná změna oproti mužskému hlasu který většinou slyšíme při zpívání Kanadské Hymny.

Máme za sebou první třetinu, ve které byli hokejově výkonnější hosté, naneštěstí jen hokejově. Od prvního vhazování až po závěrečný hvizd první dvacetiminutovky nebylo jasné, kdo bude na ledě dominovat, této role se zhostili domácí v 9‘. Monahan dával 1:0 když Subban zajel do rohu a nestihl se vrátit. Ve středním pásmu se navíc nešťastně „srazili" Moen a White. To vedlo k přečíslení 2na1 které skončilo až za Pricem. Po domácím gólu se zdáli být trochu aktivnější hosté, ale to nakonec k ničemu nevedlo. Ve třetině jsme viděli jednu početní výhodu (2 minuty za vysokou hůl dostal Bouma), ta za něco stála první minutu (Subban - Markov - Gallagher - Eller - Galchenyuk), druhou minutu kdy byla na ledě parta okolo Paciorettyho to bylo jen trápení. Druhý gól dával Berkley necelou minutu po nevyužité přesilovce. Domácí brankář čelil 13 střelám, žádná z nich ale neskončila za jeho zády. Skóre po první třetině je tak nakloněno na stranu domácích. Carey Price odolal jen pěti střelám, z nichž ale dvě skončily přesně tam, kde neměly. Do šaten se tak odchází za stavu 2:0 pro domácí Plameny.

Ve druhé třetině se domácí ihned nahrnuli na „bílou" třetinu. Carey Price se předvedl naprosto skvělým zákrokem, kterým odvrátil hrozbu třetího gólu. V 5‘ dostal dvě minuty za podražení Galliardi. Dobře sehraná přesilovka donesla jen Markovovu dorážku do prázdné klece, kterou domácí MacDonald luxusně vyrazil snad betonem. V další části přesilovky se nedělo už nic zajímavého, spíše se jen drželo pásmo, a tak se stav hráčů na ledě srovnal beze změny skóre. Do poloviny zápasu už se nestalo nic co by stálo za zmínku, snad jen pokud Tinordiho a Prusta, který opět neskončil gólem. Pár vteřin po přelomu poloviny zápasu domácí vyslali střelu na brankáře hostí, ten ji však bezproblému zlikvidoval mezi betony. Ve 32' zavezl puk do útočného pásma Pacioretty, přijíždějící Desharnais přihrávku nezpracoval a o kotouč přišel. Následoval protiútok domácích ze kterého nic vážnějšího nebylo. Ve 35' nejprve Bouillon zabránil úniku domácího, o necelých 30 vteřin později už ale putuje na trestnou lavici za naražení na hrazení. V čase 36:22 domácí hráči kontrolují skóre na 3:0. První oslabení v zápase tak Canadiens hrubě nezvládli. Šanci změnit skóre je teď na straně Habs, kteří mají dvě minuty početní převahu (Giordano - podražení). Naštěstí se podařilo a P.K. Subban (Markov, Pacioretty) v čase 37:46 snižuje na 3:1! Po našem gólu jsme ožili a do útočného pásma se dostal Pacioretty který ale jen nastřelil Desharnaise který odkulhal na střídačku. V závěrečných sekundách druhé třetiny se ještě snažil o změnu skóre Galchenyuk ale houkačka se rozezněla za stavi 3:1 pro Flames. Skóre na střely je 24:26 a nás čeká poslední třetina.

Od začátku posledního dějství Price předváděl jeden zákrok za druhým. V prvních 4 minutách dominovali domácí. Krásná akce se povedla na druhé straně kde v přečíslení 3na2 Gallagher přestřelil. Menší akci mohl založit Paciorettyho útok ale Desharnais opět nedokázal zpracovat puk a domácí hru rychle natlačili do naší obranné třetiny. Třemi zákroky Price pořád drží malou naději na otočení skóre. Ze statistik vyplývá že když Calgary v letošní sezoně po dvou třetinách vedlo, nikdy se jim nepodařilo vyhrát. Subban krásně vybojoval útočné pásmo ale pomohl si nedovoleným zákrokem a odpykává si tak dvouminutový trest za podražení. Přesilovce jsme se naštěstí ubránili a Subban se hned snažil založit protiútok, což zmařila obrana domácích. Zápas se pomale ale jistě překulil do poslední desetiminutovky a hosté drželi krásný zámek. Podařilo se! Lars Eller (Subban + Galchenyuk) snižuje na rozdíl jediné branky! Do konce zápasu tak zbývá necelých 8 minut a strategie Canadiens je asi všem jasná, natlačit tam ještě jeden za každou cenu. Po vstřeleném gólu hosté ožili a vyrovnání už bylo na dosah, domácí brankář do toho všeho ztratil hůl. Tlaku se bohužel nepodařilo využít a časomíra neúprosně ukrajuje sekundy do konce zápasu. Pokusy o nový útok zatím ztroskotávají ve středním pásmu. P. K. Subban se rozhodl vzít to do vlastních rukou a přes celé hřiště probruslil až k zakončení, bez branky. Po celý zápas je cítit Galchenyukova touha po gólu a teď opět z úhlu provětral MacDonalda, o chvíli později zase jeho lapačku. Nádherný brankářský zákrok předvedl Gallagher když odvrátil gól do prázdné brány a tím i jasný konec necelé 3 minuty před konce základní hrací doby. 1 minutu a 49 vteřin před koncem jde na trestnou lavici P. K Subban za krosček, Therrien se netváří zrovna andšeně, P.K také ne a tohle bude zřejmě konec zápasu. Flames ještě zdržují timeoute. Minutu před koncem odvolávají Canadiens Price a zkouší štěstí bez brankáře. Na skóre už se nic nemění. Tenhle zápas prohrávají Canadiens těsně 3:2