Musíme vykrást ropné vrty

10.10.2013, 19:12 | Preview |  Lukáš Matýšek

Než se stačíme pořádně nadechnout, neúprosně se jede dál. Tentokrát hráči Canadiens zavítají na led Edmonton Oilers. Netřeba zdůrazňovat že body jsou takřka povinností. Po včerejší tragické prohře s Calgary kdy se ukázal opět scénář z let minulých (nedokážeme srovnat hru a prohrajeme o jeden gól) máme na kontě z prvních tří zápasů jen 2 body. Výkony Edmontonu jsou jako na houpačce, s bodovým ziskem to u nich zatím také není nic extra, na rozdíl od Canadiens se od nich ale nic extra neočekává, vždyť už několik let po sobě nedosáhli ani na PlayOff. V naší brance se poprvé od začátku sezóny představí Peter Budaj, který má proti Edmontonu zajímavou statistiku 14-6-0-3 a 2,92 gólů na zápas. V březnu 2012, kdy hráli Canadiens proti Oilers naposledy byl v bráně právě Peter Budaj. Tehdy se z vítězství radovali Montrealští (5:3).

Dnešní zápas bude prvním setkáním Alexe Galchenyuka a Naila Yakupova, dobrých přátel ještě z dob kdy spolu hrávali v OHL. Oba byli zvolení v prvním kole loňského draftu a oba si vysloužili místo v sestavě A týmu. Velmi zajímavý zápas to také bude pro Brendana Gallaghera který z Edmontonu pochází a v hledišti tak bude mít velkou část svojí rodiny.

Špatnou zprávou je že dnes večer nenastoupí Josh Gorges který včera proti Calgary odehrál jen 20 sekund poslední třetiny, na jeho místě nastoupí sedmý obránce Nathan Beaulieu.

Úvodní buly bude vhozeno ve 03:30 SEČ.