1. července začalo přestupové období

02.07.2019, 09:25 | Přestupy |  Martin Formánek
 

Montreal byl aktivní hned první den, nicméně hráči spíše odcházeli a do Montrealu putovaly hlavně volby v draftu. Největší "bombou" je zatím nabídka chráněnému hráči a tím je hvězda Caroliny - Sebastian Aho. Tohle neudělal nikdo v NHL již šest let. Aho je v jednadvaceti letech po skončení nováčkovského kontraktu sice aktuálně bez smlouvy, ale stále „majetkem" Caroliny.

Některé zdroje reflektují tzv. „offer sheet" Canadiens znějící na 42,25 mil. za pět let, jako nepřemrštěný a snadno dorovnatelný, jiné ho hodnotí jako „bold", tedy tučný. Štědrý je kontrakt hlavně v tom, že v duchu nové mánie sází většinu peněz na dřevo hezky předem, ve formě bonusů. Hráč se tak dočká svého i v případě výluky.

Podstatnější je, že jednadvacetiletý supertalent Caroliny, jehož progres dobře dokumentují bodové zápisy z prvních tří sezón: 49, 65 a 83, nabídku přijal a podepsal. U fanoušku Canes proto zřejmě v oblibě nestoupne. Někteří ho nazývají „zrádcem, nehodným dresu Canes". Nyní se každopádně na reakci původního klubu.

Hurikáni na ní mají sedm dnů. Pokud dorovnají, hráč jim zůstane. Pokud ne, Aho se přestěhuje do Montrealu a Carolina obdrží s ohledem na výši smlouvy první, druhou a třetí volbu v draftu. Jen pro představu, finský hokejista šel na draftu v roce 2015 jako celková pětatřicítka ve druhém kole.

Klub dal ale už s předstihem najevo, že si svou vycházející hvězdu utéct nenechá. „Máme dostatek prostoru pod platovým stropem, abychom nabídku dorovnali," slíbil předběžně generální manažer Caroliny Don Waddell.

Další přestupové změny

  • Nicolas Deslauriers odchází do Anaheimu za volbu v v třetím kole draftu 2020
  • Andrew Shaw se vrací do Chicaga. Společně s ním Montreal posílá volbu v sedmém kole draftu 2021. Montreal za Shawa obdržel volbu v druhém a sedmém kole draftu 2020 a ještě volbu v třetím kole draftu 2021
  • jednoletou two-way Keith Kinkaid, naposledy golman New Jersey a Columbus Blue, podepsal jednoletý one-way kontrakt. smlouvu podepsal útočník Riley Barber. Pravé křídlo nastupovalo loni za Hershey Bears v AHL s bilancí 60 bodů (31+29) v 64 zápasech.
  • obránce Jordie Benn podepsal novou smlouvu ve Vancouveru.
 
 
 
 
 
 

Diskuse

 
 
AvatarReakce na příspěvek:Super, to je velmi pozitivní zpráva po ránu.smajlik
 
AvatarTak Lehkonen s Armiou oba podepsaní na 2 roky, první 2,4 mil./rok, druhý 2,6 mil./rok - myslím, že velmi slušné podpisy.
 
AvatarReakce na příspěvek:Souhlasím, vše co píšeš dává smysl, ale je to strašně kostrbaté. A vím, že s tím jsem otravný, ale jak k tomu přijde takový Carey, nejlepší brankář generace my kolem něj nejsme schopni postavit ani PO tým, natož contendera tým. Smutné. Ale nepředbíhejme, říjen ne daleko, ještě se může leccos stát, já pořád sázím na to, že MB ten tlak musí cítit taky.
 
AvatarReakce na příspěvek:Oni si s tím poradí, s tím jak můžeš přes léto 10% přes strop a jak se znovu aktivuje Horton na LTIR, tak mají myslím 9-10 mega volných, já myslím, že to nějak dají. Další OS by teda byl mazec, ale podívej co způsobil OS na Aha. Nejprve to byly samé palce nahoru za odvahu následované posměšky ve stylu, jo zkusil jsi to. Za snahu jedna, ale ve finále je ten tým pořád tam kde je.
 
06.07.2019 09:19 | reagovat
RTW | HHECTOR@azet.sk
AvatarReakce na příspěvek:Hej aby sme Dubasovi uľahčili prácu, keď v zápätí dorovná našu ponuku... smajlik
 
06.07.2019 09:12 | reagovat
lordrahl | l.rahl@seznam.cz
AvatarReakce na příspěvek:Dost nahlas se např. mluví o tom, že Toronto svými posledními podpisy (Ceci,Kertoot) Bergevinovi nabilo na smeč a jen co doběhne Aho, zamíříme na Marnera.
 
06.07.2019 09:08 | reagovat
lordrahl | l.rahl@seznam.cz
AvatarUvidíme co se ještě stane, je spousta GM, kteří čekali co se bude 1.7. dít a trejdy teď teprve přijdou, každý bude chtít vhodně doplňovat.

Spekuluje se o tom, že ty peníze pod stropem jsou naší časovanou bombou, kterou můžeme odpálit ve vhodnou dobu- podat další offer sheet - Marner,Laine.
 
06.07.2019 06:51 | reagovat
RTW | HHECTOR@azet.sk
AvatarReakce na příspěvek:Len pre upresnenie, ja to nevidím pesimisticky z toho dôvodu, že opäť od nás nikto nebude nič očakávať resp. nás budú podceňovať a môžeme len prekvapiť. Tímy na východe, ktoré ulovili veľké mená a preplácali sa môžu popáliť. Áno ak by sme to aj dotiahli do play-off je mi jasné, že nemáme dostatočne kvalitné mužstvo na zisk SC ale priznajme si, už len postup do PO by bol v našom podaní úspechom. Viem, že pre organizáciu, čo získala 24x SC a iné ako zisk pohára sa v Montreale za úspech nepovažovalo to znie strašne, bohužiaľ taká je súčasná realita. Liga je vyrovnaná a Habs sa tomu musia prispôsobiť. Ak by to náhodou bola tzv. bust sezóna z nášho pohľadu, tak to aspoň prispeje ku koncu MB na pozícii GM a možno aj CJ na pozícii HC. No a bez nevýhodných dlhodobých kontraktov sa bude prípadnému novému GM ľahšie skladať konkurencie schopný tím. Ono táto prestavba-neprestavba mužstva v podaní MB nič nerieši a len odsúva jediné skutočné riešenie, ktorým je kompletná prestavba tímu. Takže len toľko k tomu môjmu ,,optimizmu,,... smajlik
 
AvatarReakce na příspěvek:Jo tak to ti ten optimismus závidím. Já zatím nejsem tak kritický jako v tom článku, přeci jen je teprve červenec, není všem dnům konec, ale tým teď lepší asi nebude. Loni si plno kluků udělalo kariérní maxima, byli jsme po většinu sezony bez velkých zranění klíčových hráčů a tohle se může, ale taky nemusí povést příští rok znovu. Ty počítáš s mladýma, což se taky může stát, může vyletět KK, talent na to má, Poehling může mít povedenou rookie season, pokud udělá tým, ale to je zatím vše. A naše top six vypadá dost opuštěně, to musí uznat i hateři Shawziho, jeho 47 bodů jen tak nenahradíš. V obraně je ok doplněk Chiarot, snad se vrátí po zranění ve formě Juulsen, ale jinak to je zatím slabé. A podívej se jak posílily týmy na východě. S tímhle to letos opět bude vše jen je jednoduché.

Už jsem o tom mluvil několikrát, já jsem čekal mnohem větší drive, protože PO se udělat musí, Canadiens a tři roky bez PO? Nevím co na to naši starší hráči a fans, to si tady můžeme říkat jak chceme jak máme dobrý prospect pool, když nám mezitím starší hráči minou svoje prime years... Zatím nevynáším ortel, jen konstatuju fakta. Ale fakt jsem zvědav na další kroky. Podpis Cousinse je fajn, další 4th liner, to už jsme zvyklí, ale neříkám nic, na své pozici je špička. Ale tak top 6, tam fakt vidím zatím velké mezery.
 
05.07.2019 20:36 | reagovat
RTW | HHECTOR@azet.sk
Avatarhttps://montrealgazette.com/sports/hockey/nhl/hockey-inside-out/what-the-puck-canadiens-moving-backwards-this-summer
Pravda je tá, že na UFA trhu sme neulovili veľké mená ale v systéme máme viacerých hráčov, ktorí čakajú na svoju šancu. Netvrdil by som preto, že máme horší tím ako na konci uplynulej sezóny...
 
AvatarReakce na příspěvek:To určitě máš pravdu a Chiarot je v tomhle dobrý, v Peggu hodně hrál s Buffem pokud se nemýlím kde hasil jeho defenzivní kiksy a že jich je. A taky CJ asi takového beka potřebuje, víme jak on miloval Benna a má rád tu jistotu vzadu. Navíc je Chiarot i celkem tvrdý, což mám rád, ale takový bek opět bude zabírat místo třeba Reillymu nebo Juulsenovi, což je podle mě škoda. Plus je, že hraje vlevo, takže půjde do páru s Webym a nebo Petrym, ale ten kontrakt je drahý a o rok delší než by měl být si myslím.
 
05.07.2019 00:59 | reagovat
Frankie33 | patrick33@seznam.cz
AvatarTak jestli je to jak píšeš (já ho neznám) lepší varianta beka typu Benn, tak jsem spokojen, protože všichni vzadu nemusí být útočná smršť.
 
AvatarPodpis Chiarota nechápu, proč? Mladší a určitě lepší a rychlejší bek typu Benn a Alzner, ale na co nám je, to fakt nevím. Na rok, dva ok, ale na tři? Tak nějak jsem doufal ve Ferlanda, což by byla náhrada za Shawziho nebo třeba Dzingela, ale Chiarot nevím, nevím.
Podtrženo sečteno, zatím tým pro nadcházející sezonu nijak neposílil, spíš lehce oslabil.
 
04.07.2019 20:46 | reagovat
RTW | HHECTOR@azet.sk
Avatarpobavilo smajlik
https://twitter.com/Dave_Stubbs/status/1146843561142489088
 
04.07.2019 18:36 | reagovat
lordrahl | l.rahl@seznam.cz
AvatarEvidentně se k nám nikomu jinému nechtělo. Chiarot je defenzivní bek bek do 3 páru či 7 obránce, takže skutečně moc neřeší- takovej levnější Alzner. U Jets hrál minuty hlavně kvůli zranění ostatních beků. Beru to jako náhradu za Benna a uvidíme jakej bude. 3,5 neni takovej pruser, doted bral 2,8.
 
04.07.2019 17:35 | reagovat
newt | lukas.grygar@gmail.com
AvatarTrochu přeplacenej a naše hlavní problémy neřeší, ale tohle u nás uvidím rád - a Price určitě taky smajlik

https://www.youtube.com/watch?v=fVHO4b1sXlE
 
04.07.2019 16:20 | reagovat
RTW | HHECTOR@azet.sk
Avatarhttps://www.tsn.ca/montreal-canadiens-sign-ben-chiarot-to-3-year-10-5m-deal-1.1332882
Tak a máme nášho obrancu, podľa mňa rozumný podpis. Ešte podpísať Lekkyho a Armiu a tím pre nový ročník máme, ak MB nemá v rukáve ešte nejaké prekvapenie... smajlik
 
AvatarDalo se to čekat, ještě je z toho fáma, Waddell z toho dělá fámu jako v mateřské školce a že prý bude offer sheetovat zase na oplátku někoho z našich mladých, no děs smajlik Škoda, byl by to sen mít Aha za pár picků, nicméně tak jak je třeba pochválit MB že to zkusil tak zpět do reality. A realita je taková, že je náš tým horší než loni a máme plno peněz pod stropem. Zajíci se počítají až po honu, tak zatím nic nehodnotím, ale s tím jaký je tlak ne výsledek nadcházející sezony se bude mít MB ještě co ohánět, protože tak jak jsme teď nemůžeme do sezony vstoupit, tomu nevěřím.
 
02.07.2019 18:59 | reagovat
newt | lukas.grygar@gmail.com
AvatarTak to dorovnali. Alespoň teda rychle zajímavý!
 
02.07.2019 16:39 | reagovat
newt | lukas.grygar@gmail.com
AvatarPokračuju k Ahovi: jak už padlo, celá ta nabídka je ve skutečnosti postavená dost lišácky a vsadím se, že Bergevin a spol. vycházeli z interních informací, jak jsou na tom Canes reálně s penězma. I proto ta nižší základní cena, tam by už dva miliony opravdu nerozhodovaly, ale vytáhnout z kapsy hned v prvním roce přes 20 mega, zatímco majiteli teče do bot skrze krach té jeho fotbalové ligy..

Je to risk, který nás vzhledem k našemu enormnímu cap space zase TOLIK neomezil při vyjednávání dalších hráčů, no a pokud by to náhodou fakt vyšlo, tak to je krádež století smajlik

Co mě každopádně baví asi nejvíc, je fakt, že v Carolině zahajujeme sezónu..
 
 
Krátké zprávy
 

12.02. | Do Montrealu příchází veterán Nate Thompson + pátá volba v draftu 2019. Opačným směrem do Los Angeles putuje čtvrtá volba v draftu 2019.

10.02. | Do Montrealu přichází z Philadelphie obránce Christian Folin a útočník Dale Weise. Opačným směrem putuje David Schlemko a Byron Froese.

27.02. | Joe Morrow odchází do Winnipegu za 4. kolo draftu 2018.

27.02. | Z Minnesoty přichází Mike Reilly za 5. kolo draftu 2019.

05.01. | Al Montoya se se stěhuje do Edmontonu za výběr v letošním draftu. Pokud Montoya naskočí do konce sezony alespoň v sedmi zápasech, Canadiens získají volbu ve čtvrtém kole. Pokud podmínka sedmi zápasů splněna nebude, půjde o kolo páté.

24.11. | Torrey Mitchell byl vyměněn do Los Angeles. Do Montrealu putuje pátá volba v draftu 2018.

15.11. | Canadiens podepsali smlouvu s finským golmanem Antti Niemim. Všichni fanoušci Habs doufají že to není reakcí na zraněného Priceho. To by znamenalo že Price se jen tak k chytání nevrátí...

18.10. | Mark Streit po vzájemné dohodě s klubem ukončil kontrakt a tím i působení v Montrealu.

27.01. | Do Montrealu přichází obránce Nikita Nesterov. Opačným směrem do Tampy putuje Jonathan Racine a šestá volba v draftu 2017

24.12. | Veselé a pohodové vánoce a vše NEJ nového roku přeje redakce!

 
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 20.07
 
 
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
5    TOR 82 286:251 100
6    PIT 82 273:241 100
7    CAR 82 245:223 99
8    CLB 82 258:232 98
9    MTL 82 249:236 96
10    FLA 82 267:280 86
11    PHI 82 244:281 82
12    NYR 82 227:272 78
13    BUF 82 226:271 76
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • ???? ?????????? ????????????? ?????? ?? ????????????? ? ??????? ???????????? ... | více
  • Super, to je velmi pozitivní zpráva po ránu.smajlik ... | více
  • Tak Lehkonen s Armiou oba podepsaní na 2 roky, ... | více
  • Souhlasím, vše co píšeš dává smysl, ale je to ... | více
  • Oni si s tím poradí, s tím jak můžeš ... | více
 
 
 
 

Kontakt na redakci | RSS | přidat k oblíbeným

 
Eurolanche.com GO Sharks!

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík