Z Edmontonu jede Montreal s prázdnou

04.12.2022, 07:00 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

Edmonton v pěkné přestřelce s Montrealem zvítězil 5:3. O osudu zápasu rozhodla nakonec druhá třetina, ve které se Oilers dostali pět sekund před sirénou do vedení 4:3 zásluhou Darnella Nurse. Montreal se ve třetí třetině jen marně snažil ve skóre dotáhnout a poslední úder si naopak schoval pro své soupeře domácí McDavid, který se v 55. minutě prosmýkl obranou a zvýšil na konečných 5:3.

Branky a nahrávky: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Barrie), 30. McDavid (Barrie, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl, Hyman), 55. McDavid (Draisaitl) - 17. Suzuki (Matheson, Dach), 34. Dadonov (Armia, Kovacevic), 37. Xhekaj (Slafkovský)