Montreal zvítězil v Buffalu po samostatných nájezdech

28.03.2023, 08:17 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

Canadiens přicestovali do Buffala a nevedlo se jim vůbec špatně.

V první třetině se vše podstatné odehrálo hned v jejím úvodu, kdy během čtyř minut padly dva góly. Hosté se ujali vedení brankou Jordana Harrise, avšak domácí vzápětí díky premiérovému gólu Lukáše Rouska vyrovnali.

Druhá část byla skoro totožná, jako ta první. Také tentokrát se hosté ujali brankou Alexe Belzileho vedení, o které velmi brzy přišli. Ovšem rozdíl byl v tomto, že domácímu celku se povedl vzápětí obrat a poprvé se ujal vedení. Montreal měl následně bezpočet šancí na vyrovnání, žádnou nevyužil.

Montreal byl dle očekávání ve třetí části velmi aktivní a odměnou mu bylo srovnání na 3:3. Úspěšným zakončovatelem byl Gallagher. Jenže poté, co se jim to povedlo, zcela přestali útočit a soustředili se na defenzívní práci, totéž činilo i Buffalo. Zápas tak skončil v základní hrací době nerozhodně.

V prodloužení se ani jeden tým nikam nehnal a proto se zápas rozhodoval až v samostatných nájezdech ve kterých byli hosté úspěšnější, když proměnili dva, zatímco domácí pouze jeden. Canadiens si tedy z Buffala vezou vítězství

Branky a nahrávky: 4. Rousek (Jost, Power), 26. Peterka (Tuch, Mittelstadt), 29. Stillman (V. Olofsson, Rousek) - 2. Harris (Drouin, Matheson), 25. Belzile (Savard), 49. Gallagher (Evans, Ylönen), rozh. náj. Pezzetta