Habs nestačili na domácím ledě na Rangers

30.10.2005, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

K domácímu utkání s New York Rangers nastoupili hokejisté Montrealu již v téměř kompletní sestavě, druhý zápas po zranění odehrál Richard Zedník, jediným hráčem na marodce tak zůstává Niklas Sundstrom, jehož návrat je však naplávován již na příšté zápas. Místo pouze na lavičce zbylo na sedmého obránce Marka Streita. Jubilejní 700.zápas v NHL odehrál Radek Bonk. Poprvé v dresu NY se v Bell Centre představili ex-montrealští hráči Marcel Hossa a Jason Ward.

První třetina byla v celku vyrovnaná, ovšem skóre nikoli - Rangers ji vyhráli 3:0 a místo Josého Theodora nastoupil do druhé třetiny ke své premiéře před domácím publikem Yann Danis. Všechny tři góly byly velmi laciné, při prvním projel jako nůž máslem obranou Dominic Moore a nedal Theodorovi šanci, poté náš gólman jen lehce zblokoval střelu Jaromíra Jágra a puk skončil v brance a třetí gól vsítil Martin Ručínský z velkého úhlu. Ve druhé třetině i přes velké šance domácích hráčů žádný gól nepadl, zejména díky fantastickému výkonu Henrika Lundqvista v brance hostů. Během prvních pěti minut poslední třetiny však Habs snížili na rozdíl jednoho gólu. Nejdříve si zpoza branky najel do palebné pozice Alexej Kovaljov a krásnou střelou nedal brankáři Jezdců nejmenší šanci. Poté nabil Saku Koivu mezi kruhy Richardu Zedníkovi a i na jeho střelu Lundqvist nestačil. Vypadalo to na velký zvrat ve vývoji utkání, ovšem v desáté minutě překonal Danise záhadným způsobem Steve Rucchin a půl minuty poté se krásně trefil svým druhým gólem v utkání i nehlídaný Dominic Moore. Přestože Montreal ve třetí třetině přestřílel New York 19:6, zápas skončil 2:5.

Hvězdou utkání byl vyhlášen famózní Henrik Lundqvist, druhý byl Alexej Kovaljov a třetí Martin Ručínský, který však zápas po tvrdém hitu svho kamaráda Craiga Riveta nedohrál. Že bylo v Bell Centre vyprodáno asi netřeba dvakrát zdůrazňovat, stalo se tak již po 24 v řadě. Středem pozornosti fanoušků Canadiens však dnes v noci nebyly jejich modly s písmeny CH na dresu, ale velký rival z Toronta. Javorové Listy totiž na vlastním ledě podlehly Ottawě 0:8!