Konečně jsme letos porazili Penguins a potvrdili tak dvě domácí výhry.

27.03.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Na vlně vítězné eufórie z derby s Torontem odjížděli Canadiens hned následující den do Pittsburghu, kde je čekal letos osudový soupeř - ač letos patří Penguins k těm slabším mužstvům NHL, Habs si s nimi nedokázali ve třech předcházejících zápasech ani jednou poradit... Takže cíl byl asi jasný a to samozřejmě i vzhledem k našemu postavení na hraně postupové osmičky. Sestava Canadiens doznala oproti sobotnímu domácímu zápasu několika změn. Po delší době se do sestavy nevešel Ribeiro, dále zůstali sedět Downey se Simpsonem, které nahradili Bulis, Sundström a Streit.

Jak se v poslední době stalo téměř již samozřejmostí, začali jsme zápas velice dobře a vybudovali jsme si tak dobrou pozici pro konečný úspěch. Je určitě potěšitelné, že se snad už nastálo probouzí Radek Bonk a s blížícím se play off opět o sobě dává pořádně vědět Kovaljov (a to nejen střelecky...). Soupeři jsme zasadili opět dvě slepené gólové rány a znovu to bylo kolem páté minuty, stejně jako v prvním zápase s Torontem. Nejprve v polovině páté minuty využil přesilovou hru po pěkné kombinaci s Ryderem a Koivem Chris Higgins a zhruba o půl minuty později pohotovou dorážkou Sundströmova nahození zvýšil na 0-2 Radek Bonk. Pro tento zápas bylo vůbec zajímavé, kolik gólů padalo po dorážkách v těsném okolí branky, myslím, že snad jen dva góly z jedenácti padly přímou střelou. Stavem 0-2 skončila první třetina a od druhé části začaly střelecké manévry, kdy se střelci pravidelně střídali na obou stranách - jakmile domácí snížili na rozdíl jedné branky, Habs vždy dokázali kontrovat a opět vrátit skóre do dvougólového rozdílu. Takže chronologicky seřazeno - v první minutě v přesilové hře Armstrong snížil na 1-2, poté svým druhým gólem zvýšil na 1-3 po asistencích Souraye a Koiva Chris Higgins.  O tři minuty později znovu v přesilové hře dává Surový na 2-3, aby ho o čtyři minuty později napodobil taktéž v přesilovce Alexej Kovaljov, jak jinak než dorážkou, tentokráte Streitovy střely od modré. I další naše hra v početní výhodě přinesla zápis do střelecké listiny, ovšem bylo to na straně soupeře - gól v oslabení dával opět Armstrong. No a abychom dodržovali pravidelné střídání, byli jsme na řadě my. A tak se znovu v přesilové hře tohoto úkolu podruhé v zápase chopil Alexej Kovaljov a trochu záhadným způsobem zpoza branky stanovil konečné skóre po druhé třetině na 3-5. Ani závěrečná část hry nic neměnila na zaběhnutém rytmu, a proto hned v její druhé minutě snížil na 4-5 svým prvním gólem v NHL domácí Welch. Pak byl na delší dobu relativní klid, ale opravdu jen relativní, protože domácí do nás bušili a snažili se o vyrovnání, což potvrzuje i poměr střel ve třetí třetině 11-2 v náš neprospěch! Ovšem i ty dvě střely nám stačily ke vstřelení gólu a tím šťastným byl Michael Ryder, který chladnokrevně zakončil nájezd dvou na jednoho - 4-6. A o minutu později uzavřel skóre zápasu zkušený Leclair. Utkání tedy skončilo na naše poměry celkem divokým skóre 5-6 a poprvé v letošní sezóně jsme si mohli vychutnat v zápase s Penguins vítězné pocity.

Takže dvě domácí výhry jsme dokázali potvrdit i vítězstvím venku a vzhledem k tomu, že New Jersey doma prohrálo s Torontem, bodově jsme se na ně dotáhli. Myslím, že dva dubnové zápasy právě s Devils hodně napoví o našich šancích na play off. Nyní nás ale čeká po dni volna další domácí zápas proti Islanders a vůbec by nebylo špatné pokračovat ve vítězném tažení, navíc proti mužstvu, které se ještě nevzdalo naděje na postup.