Po utkání v Bostonu se nám play off přiblížilo opravdu na dosah.

14.04.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Druhé důležité utkání během dvou dnů čekalo Canadiens tentokrát na ledě Boston Bruins, kteří již dohrávají sezónu tak nějak z povinnosti, protože šance na play off se jim vzdálila už dávno. Ovšem jak se včera mohli přesvědčit třeba hráči Ottawy, kteří hostili Floridu, které už také o nic nejde, jsou takové zápasy ošidné.

Oproti zápasu v Buffalu došlo ke třem změnám v sestavě - sedět zůstali Streit s Downeym, místo nich nastoupili Simpson a Sundström. A prvně jmenovaný hned v první třetině dostál pověsti zlého muže, když vyzval na pěstní souboj domácího bitkaře LaCouturea. Třetí změna byla v brance, po jednozápasové pauze nastoupil Aebischer. Jak se nám nevydařil nástup do minulého utkání, tak tentokrát jsme si lepší začátek ani přát nemohli. Hned po úvodním buly jsme se dostali do útočného pásma a Alexej Kovaljov střelou švihem otevřel skóre - na ukazateli svítil čas 00:20! A nebylo to zdaleka poslední představení tohoto našeho nejproduktivnějšího hráče. Vůbec se dá říci, že útok Bulis-Ribeiro-Kovaljov byl hlavním strůjcem našeho úspěchu v tomto zápase. Takže není ani divu, že i druhý brankový příspěvek si připsala tato "lajna". Bylo tomu tak v jedenácté minutě, kdy jsme hráli přesilovku a po střele Markova od modré se k teči dostal Jan Bulis a brankář Thomas neměl nárok - 0-2. Za tohoto stavu se nastupovalo do druhé části, ovšem v té neměl dlouhého trvání. Zhruba po minutě hry se z mezikruží pohotově trefil domácí ostrostřelec Bergeron a bylo to 1-2. Hosté však nemínili připustit nějaké drama a celkem záhy dokázali odpovědět. V sedmé minutě se na obranné modré zmocnili puku Richard Zedník s Tomášem Plekancem a prvně jmenovaný ukázkově zakončil nájezd dva na jednoho. Takže do třetí třetiny jsme znovu šli s náskokem dvou gólů, který ještě v sedmé minutě po pěkné akci a hlavně nádherné střele pod "víko" zvýšil podruhé v zápase Alexej Kovaljov - 1-4. Zdálo se, že zápas je rozhodnutý, ale opak byl pravdou. Hlasatel ještě ani nestačil ohlásit střelce branky hostí a domácí stačili snížit - první branku v NHL si připsal syn Petera Šťastného Jan. Domácí vycítili šanci na zvrat a podstatně zvýšili svoji aktivitu. Můžeme říct, že v těchto chvílích nás podržel gólman Aebischer, který předvedl pár pohotových zákroků. V sedmnácté minutě už ale ani on nedokázal zabránit gólu z hole Bergerona, který předvedl nádhernou individuální akci, jejímž trochu nešťastným aktérem se znovu, stejně jako v Buffalu, stal Souray, když se ho domácí útočník elegantně zbavil ve středním pásmu a stejně elegantně nedal Aebischerovi šanci. Najednou bylo z jasného zápasu drama, naštěstí však se šťastným koncem pro Canadiens a tak důležité dva body se stěhují do Montrealu.

Ani toto vítězství nám však ještě nezaručilo stoprocentní jistotu účasti ve vyřazovacích bojích, protože Atlanta mocně finišuje a opět nezaváhala. K jistotě postupu potřebujeme ze dvou zbývajících zápasů jeden bod nebo jakoukoli ztrátu Thrashers. I když máme velice slibnou pozici, poslední krůček nebude nijak jednoduchý, protože nás doma čekají dva nepříjemní soupeři - v sobotu opět Buffalo a v úterý zakončíme základní část proti New Jersey.