Hamilton porazil Manitobu, teď čeká rival největší

09.04.2009, 16:27 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Bulldogs se přestěhovali zpátky na druhé místo Severní konference před Grand Rapids, se kterým se utkají v prvním kole play-off. Pomohlo jim k tomu vítězství 6:2 na domácí půdě nad Manitobou. Dva góly vstřelil v dresu domácích Ryan Russell.

Hamilton Bulldogs - Manitoba Moose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

První gól vidělo přes šest tisíc diváků v 9. minutě. Ve vlastním oslabení nahrál Kyle Chipchura na Ryana Russella, který si nikým nerušený sjel k levé straně a vypálil přesně z dokonale připravené pozice. Hamilton tak dokonale využil nemohoucnosti Moose při jejich přesilovce. Moose se absolutně nedokázali domluvit.

Druhou branku dali domácí pro změnu při přesilovce. Ve 29. minutě se nejlepší střelec Hamiltonu Mike Glumac trefil přesně nad pravé rameno Coryho Schneidera. O pár minut později se Manitobě podařilo snížit stav. Guillaume Desbiens se svým gólem snažil nastartovat spoluhráče k lepšímu výkonu. To se mu ale nepodařilo. Za celou druhou třetinu hosté vystřelili na Marca Denise pouhé 3 pokusy, z nichž se tedy jeden "chytil". Hamilton vystřel 23x. Ve 39. minutě využili Buldoci další početní výhodu. Mike Glumac dobře otestoval Schneidera, který jeho pokus nezpacifikoval a puk mu vypadl z výstroje. U branky byl poté pohotový Brock Trotter. Trotter se gólově prosadil již ve čtvrtém zápase po sobě.

Ještě jeden znak vzdoru předvedli Moose na začátku posledního dějství, když Pierre-Cedric Labrie nejprve obehrál domácího obránce a potom i v pádu dokázal překonat Denise. Manitobě nelze upřít snahu, ale domácím zase nutno přiznat obrovskou chuť a nasazení spojené s touhou po druhém místě v tabulce zajišťujícím start vyřazovacích bojů na domácím ledě. To je současná největší motivace. Podle ní také "Psi" hrají. Ve 47. minutě Chad Anderson propálil vše, co mu stálo v cestě a trefil se mezi betony Schneidera. 17 vteřin, přesně tolik potřebovali Bulldogs k dalšímu úderu. Podruhé se prosadil Ryan Russell. Z branky Moose následně naštvaně odjel Cory Schneider a pustil do klece Curtise Sanforda. Nový impuls? Zapomeňte. Jeho kolegové nepřestali dělat "kraviny" a zbytečně tak usedat na trestnou lavici. Toho v 52. minutě využil k šestému gólu Yanick Lehoux.

Zápas se tak absolutně povedl Hamiltonu a absolutně vyhořeli Moose. Celkem desetkrát dovolili domácím hrát přesilovku a třikrát na to doplatili. Těsně před play-off se tak až nepochopitelně nesoustředí na hru a myšlenkami jsou úplně jinde, ale to není "náš" problém, protože Hamilton šlape a je vidět, jak moc chtějí svěřenci Rona Wilsona něco dokázat.

Příští duel slibuje vyloženě řežbu. Hamilton jede na hřiště Grand Rapids na přímý souboj o druhé místo v tabulce. Zápas se hraje v pátek.