Bulldogs první zápas play-off nezvládli

18.04.2009, 14:31 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

První zápas letošního play-off hokejistům Hamiltonu nevyšel. V Copps Coliseu prohrála farma Montrealu Canadiens 3:4. Grand Rapids hodně pomohl k triumfu Darren McCarty, dal gól a na jeden přihrál. Co rozhodně zklamalo, tak to byl počet diváků. Dorazilo jich jen něco málo přes dva tisíce. Na základní část přitom kolikrát přišlo daleko více fanoušků.

Hamilton Bulldogs - Grand Rapids Griffins 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

Pokud dají Bulldogs branku jako první, vyhrají. Toto pravidlo platilo v sezóně snad více jak v devadesáti procentech případů. Tento duel to nevyvrátil. V 6. minutě totiž šli do vedení hosté. Matias Ritola vypálil pořádnou pumelici, kterou těsně před Denisem do sítě tečoval Darren McCarty. Za 58 vteřin už bylo zase všechno jinak. Hamilton dobře věděl, že nesmí svého soka nechat ovládnout hřiště, a tak se vzchopil a výsledkem bylo vyrovnání. J. T. Wyman se spolu s Kylem Chipchurou a Ryanem Russellem dostali do přečíslení 3 na 2. První jmenovaný pak najel do nejvhodnější pozice, kde přebral puk od Chipchury a zakončil za záda Jimmyho Howarda, který nestíhal sledovat rychlé přihrávky mezi trojicí spoluhráčů. Znovu neuběhlo mnoho a světelná tabule musela měnit čísla ukazující průběžný stav skóre. Darren McCarty se ujal opuštěného kotouče, který předtím změnil svůj úhel letu díky teči domácího beka. Vypálil, puk chytil Denis, ale nezkrotil a znovu upustil na led, kde se o něj "postaral" Joakim Andersson. Vrátil svůj tým tedy do vedení. Perfektní podívaná pokračovala a na kráse jí přidal další gól. Tentokráte z holí Buldoků. V 10. minutě Brock Trotter přenechal na modré čáře puk Davidu Desharnasovi, jenž ale promáchl a nechal ho ležet na místě. Vše bedlivě sledoval Shawn Belle. Každý asi čekal, že si kotouč zpracuje a vjede do obranného pásma hostí, ale Belle na nic nečekal a vystřelil dělovku, která zamířila do sítě.

Druhá třetina se nesla ve znamení zpocených gólmanů. Ani jeden muž v masce se nenudil a hlavně jejich zásluhou zůstalo v prostřední části skóre nezměněno.

Nervydrásající podívaná vrcholila ve třetí třetině. Devatenáct vteřin po jejím začátku opět úřadovali Griffins. Ville Leino, hráč ošlehaný NHL, šikovně najel za branku, kde vyčkával na vhodnou příležitost. Ta nastala ve chvíli, kdy se před branku ocitl Justin Abdelkader. Leino mu poslal přesnou přihrávku a Abdelkader nedal Denisovi šanci. V 54. minutě si Abdelkader sjel na levou stranu k mantinelu, odkud vypálil. Puk před Denisem tečoval Darren Haydar. Domácím Psům pak značně docházeli síly. Všem začínalo být jasné, že vyrovnání nebo dokonce zvrácení stavu je nad jejich síly. Diváci se dočkali jen snížení stavu, když v 59. minutě opět ukázala pohotová teč svou dobrou tvář. Ránu Dana Jancevskiho díky ní poslal za Howarda David Desharnais.