Hamilton si zajistil triumf v Západní konferenci

04.04.2010, 08:02 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Jedenapadesáté výhry v sezóně se Hamilton prozatím nedočkal. V noci na dnešek podlehli Buldoci na svém ledu Rochesteru 3:4 po samostatných nájezdech. Přesto si ziskem jednoho bodu zajistili triumf v Západní konferenci. V nájezdech se neprosadil ani jeden z domácích hráčů.

Hamilton Bulldogs - Rochester Americans 3:4 po sam. náj. (0:0, 2:3, 1:0)

Pořádně ostrý hokej začal až ve druhé třetině. Sedmapadesát vteřin po jejím začátku využili Americans přesilovku. Graham Mink nedal Cedricku Desjardinsovi sebemenší šanci na zásah a málem roztrhl síť za jeho zády. V čase 23:42 se hosté dostali do dvougólového vedení. Andrew Sweetland zkusil pozornost Desjardinse bekhendovou střelou od pravého mantinelu. Domácí gólman ji opravdu nečekal a puk na poslední chvíli vyrazil na hokejku Davida Brineho, jenž bleskově zasunul kotouč do brány.

Naštěstí se ke skórování dostal i Hamilton. Ve 29. minutě Maxime Lacroix vypálil na branku střeženou Tylerem Plantem. Ten puk vyrazil před sebe, kde číhal Hunter Bishop. Každý by asi čekal, že Bishop zkusí štěstí a uzme si pro sebe gólovou trefu, jenže Bishop celou akci vyšperkoval nahrávkou na Danyho Masseho, který se nakonec stal šťastným střelcem.

Ve 33. minutě ovšem hosté využili další početní výhodu. Michal Řepík a Jamie Johnson se dostali do situace 2 na 1. Řepík poslal na svého spoluhráče přihrávku, při které puk přeskočil hokejku domácího obránce. Johnson pak ránou "z první" překonal Desjardinse. Do konce druhé části se Bulldogs ještě podařilo snížit. David Desharnais se zapsal na listinu střelců.

Hamilton ve třetí třetině utekl hrobníkovi z lopaty. V poslední minutě základní hrací doby dokázal Brock Trotter, že se jednalo o "dorážkový" večer, když tímto stylem přelstil Planteho.

Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak se šlo na samostatné nájezdy. V nich uspěl jediný hráč, rochesterský Maxime Gratchev.

Již dnes Buldoci narazí doma na Manitobu.