Hamilton před závěrečným zápasem vítězný

10.04.2010, 15:25 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

V Syracuse viděli diváci opravdu zábavný hokej. Hamilton na půdě svého soka ukořistil výhru 5:4 v prodloužení. Díky dvěma bodům Buldoci vyrovnali rekord AHL v počtu bodů, který dokáže tým získat na cizím ledě. Hamilton nasbíral v arénách soupeřů 59 bodů. V sezóně 2006/2007 stejný počet bodů získali Chicago Wolves a o rok později Providence Bruins. Cedrick Desjardins vyhrál 29. zápas ročníku a stanovil nový rekord klubu. A to není všechno. Buldoci ve venkovních zápasech nastříleli už 140 gólů a překonali rekord z ročníku 2002/2003, kdy nastříleli 135 branek.

Syracuse Crunch - Hamilton Bulldogs 4:5 po prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)

Lidé trpící nedochvilností neviděli první zásah utkání. Po půl minutě se začali radovat domácí. Tyler Murovich našel skulinku mezi Desjardinsovými betony. V čase 7:35 přišlo vyrovnání. J. T. Wyman se od pravého mantinelu vydal před branku, kde překonal Dana Taylora bekhendem.

Jenže domácí hodně chtěli. Odměnou jim ve dvanácté minutě byl druhý gól. Střelcem byl Maksim Mayorov. Gólově bohatá první třetina přiváděla diváky do varu. A to ještě nebyl všem dnům konec. V patnácté minutě se Bulldogs znovu dotáhli na hostitele. Na blafák Ryana Russella byl Dan Taylor krátký.

Ve druhé třetině měl Hamilton jasnou převahu. Potvrdil to druhou brankou J. T. Wymana. Ten překonal brankáře domácích stejným způsobem jako při svém prvním zásahu. Na Syracuse se ale usmálo štěstí. Jeho hráči vyrovnali deset vteřin před druhou sirénou. Maksim Mayorov se trefil podruhé.

Drama pokračovalo. Ve třetí části si týmy prohodili pořadí ve střílení branek. Maksim Mayorov v její polovině dokonal svůj hattrick. Domácí gólman Taylor dlouho odolával tlaku ze strany Hamiltonu, ale nakonec přeci jen podlehl. Na dorážce Aarona Palushaje jistě sehrála své i brankářova únava.

V prodloužení se diváci dočkali jen jediné střely na branku, ale byla to střela rozhodující. Postaral se o ni Grant Stevenson.

A dnes? Dnes odehraje Hamilton, který stále ještě neví jméno soupeře pro první kolo play-off, poslední zápas základní části. Odehraje ho v Torontu proti domácím Marlies.