Neuvěřitelně skvělý byl Hamilton

18.04.2010, 14:31 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Hamilton Bulldogs ve druhém utkání série s Manitobou opět ukázali, že letos neexistuje nižší cíl než Calder Cup. Nápor Boucherových hochů neunesl Cory Schneider a v průběhu utkání byl střídán. Bulldogs vyhráli 8:2, přičemž zejména druhá třetina byla z jejich pohledu až neuvěřitelná. Své kvality potvrdil i Cedrick Desjardins.

Hamilton Bulldogs - Manitoba Moose 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)

Jestli bude Manitoba po včerejším duelu něčeho opravdu litovat, bude to nedisciplinovanost. Farma Vancouver Canucks dovolila Hamiltonu čtyři přesilovkové góly. Z početní výhody padl i gól číslo jedna. David Desharnais s pukem neohroženě vjel do pásma Moose a trefil se nad Schneiderovu vyrážečku. Do konce první třetiny hosté dokázali srovnat krok. V poslední minutě domácí obránci zapomněli na Maria Bliznaka, který se ocitl sám před Desjardinsem.

Druhá perioda? Prostě nádhera. To se nedá jinak popsat. Bulldogs zapnuli svůj stroj v čase 22:24. Cedrick Desjardins viděl, jak po levé straně mantinelu může ujíždět Grant Stevenson, a proto mu nahrál. Stevenson skutečně pelášil po levé straně a po očku sledoval Ryana Russella. Ten si najel ideálně před branku. Stevenson mu nahrál a Russell jen lehce tečoval puk do brány. O pět minut později domácí hráči podruhé využili početní výhodu, tentokráte dvojnásobnou. P.K. Subban nad ničím nepřemýšlel a vyslal pumelici, která se nedala chytit.

V polovině třetiny Hamilton udeřil znovu v přesilovce. Mike Vernace vypálil od modré čáry. Jeho projektil těsně před nachystaným Schneiderem tečoval Mike Glumac. Ve třiatřicáté minutě si pohrál Brock Trotter. Za brankou hostí sebral kotouč obránci Manitoby, objel svatyni a zastrčil puk mezi Schneiderovy betony. Cory Schneider pak raději odjel z branky a nechal chytat Darena Mechesneyeho.

Ten málem udržel neprůstřelnost do druhé sirény. Ale opravdu jen málem. Osm vteřin před odchodem do šaten se trefil podruhé Brock Trotter. Ke gólu ale přišel jako slepý k houslím. P.K. Subban vypálil na bránu, ale jeho pokus zabrzdil svým tělem David Desharnais. Puk se od něj odrazil právě k Trotterovi, jenž okamžitě vyzkoušel štěstí. Uspěl.

Lépe zdecimovat svého protivníka snad ani nejde. Do třetí třetiny ovšem Hamilton vlétl s takovou vervou, že byl okamžitě vyloučen jeden z jeho hráčů. Osmatřicet vteřin po startu závěrečné periody svou přesilovku hosté využili. Dan Dexton dorazil gumu za padajícího Desjardinse. O dvě minuty později hosté zafaulovali ve svém pásmu, až sudí nařídil samostatný nájezd. Na 7:2 dával z penalty J.T. Wyman. Do konečné podoby uvedl výsledek ve čtyřiapadesáté minutě Alex Henry. A znovu v přesilovce.

Hamilton vyrovnal rekord v počtu vstřelených gólů v zápasu play-off. Třeba ho hned příště překoná. Příležitost bude mít 19. dubna na ledě Manitoby.