Na tohle musí Hamilton rychle zapomenout

20.04.2010, 10:06 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Ani Hamiltonu se v jeho třetím utkání série s Manitobou nedařilo. Buldoci utrpěli v MTS Centre prohru 2:7. Domácí táhl za triumfem zejména Jordan Schroeder, který vstřelil tři branky a ještě k tomu přidal jednu asistenci. Tentokráte doplatili na časté vylučování Buldoci. V početní nevýhodě čtyřikrát inkasovali a napodobili tak svého soupeře z minulého zápasu.

Manitoba Moose - Hamilton Bulldogs 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)

Hamilton začal utkání dobře. Vše nasvědčovalo tomu, že by mohl svého soupeře v průběhu utkání přehrávat. Pak ale došlo na tu klasickou nedisciplinovanost. Bulldogs prohráli první periodu 0:2 a v obou případech šlo o gól v oslabení. Ve třinácté minutě Jordan Schroeder vypálil z první a nedal Cedricku Desjardinsovi žádnou šanci. Stejný hráč se trefil i o dvě minuty později. Tentokráte Schoreder dorazil puk za Desjardinse.

Začátek druhé třetiny byl jako z hororu. V čase 22:02 dali domácí na 3:0. Dan Sexton tečoval puk do sítě. Uběhlo čtyřicet sekund a domácí udeřili počtvrté. Kevin Clark protáhl puk mezi nohama obránce Hamiltonu a nahrál na Jordana Schroedera, který zavěsil. Cedrick Desjardins pak odjel smutně z brány a pustil do ní Roberta Mayera. Desjardins z osmi střel čtyřikrát inkasoval.

Od čtvrtého zásahu domácích ovšem uběhlo jen deset vteřin a konečně se prosadil i Hamilton. Dany Masse vyhrál vhazování a okamžitě poslal puk na Chada Andersona. Ten naznačil střelu, objel obránce a překonal Coryho Schneidera. Ve 29. Minutě využili přesilovku také hamiltonští. David Desharnais nahrál na modré čáře na Andreho Benoita. Ten hned vypálil. Jeho projektil tečoval do brány Ryan White.

Představte si toto: hrajete třetí třetinu zápasu, přestřílíte soupeře 18:7. Přitom ale nedáte ani jeden gól, naopak tři inkasujete. Horor. Horor, který si Hamilton musel prožít. Guillaume Desbiens se v půlce ledu ujal ve vlastním oslabení puku a sám pelášil na Mayera. Přehodil si kotouč na bekhend a skóroval. Šest minut před koncem se domácí znovu trefili v přesilovce. Střelou z první se tentokráte prezentoval Yan Stastny. Dílo bylo dokonáno o dvě minuty později. Moose opět v přesilovce a opět úspěšní. Marco Rosa rozhodl o konečné podobě výsledku.

21. dubna série pokračuje. Snad se Hamilton ukáže v jiném světle.