Abbotsford srovnal krok

07.05.2010, 14:23 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Mohlo to být přiblížení k postupu do finále konference, ale místo toho nastalo vyrovnání série. Hamilton nezvládl druhý zápas na ledě Abbotsfodru, prohrál 1:4, a stav série je nyní 2:2. Jasnou hvězdou zápasu byl abbotsfordský Mitch Wahl. Dal dva góly a na jeden přihrál. Bez bodu se tentokráte musel obejít David Desharnais.

Abbotsford Heat - Hamilton Bulldogs 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Domácí byli v první třetině lepším a hokejovějším mužstvem. Gól si proto rozhodně zasloužili. Museli si na něj počkat do třinácté minuty. Carter Bancks vystřelil na Cedricka Desjardinse, který puk vyrazil na hokejku Lance Boumaho. Bouma na nic nečekal a poslal svůj tým do vedení.

Druhá třetina byla přesný opak té předchozí. Hamilton dostal v šatně asi pořádné "kapky", protože na ledě se najednou proháněl zcela jiný tým. V čase 33:18 se mu podařilo vyrovnat. Aaron Palushaj vybojoval puk za brankou Heat a bekhendem přihrál na Ryana Russella. Russell se prezentoval střelou "z první", jež si našla cestu mezi Shantzovými betony.

Utkání by jistě nabralo jiný směr, kdyby nenastalo kdyby. Kdyby se Hamilton vzápětí nenechal zbytečně vyloučit. Domácí totiž početí výhodu bleskově využili a už minutu po vyrovnání znovu vedli. Mitch Wahl našel prostor mezi levou tyčí a betonem Cedricka Desjardinse.

Stejný hráč byl hodně vidět i na začátku závěrečné periody. Mitch Wahl si mazácky počkal na nejvhodnější chvíli a daroval na svou stranu dvougólové vedení. Ač se Hamiltonu nedá upřít snaha o změnu, jeho pokusy končily buď kdesi na mantinelu, nebo ve výstroji pohotového Shantze. To na druhé straně se slavilo ještě jednou. David Van der Gulik vydoloval kotouč zpod Desjardinsovi lapačky a poslal ho do branky.

Veledůležitý mač, ne-li klíčový, se odehraje 8. května. Stále na ledě Abbotsfordu.