Bulldogs vyhráli i poslední přípravný zápas

04.10.2010, 09:15 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Do třetice všeho dobrého. Hamilton si i ve třetím přípravném utkání poradil s Binghamtonem a porazil ho 4:3 po samostatných nájezdech, které byly neskutečně dlouhé. Rozhodnutí padlo až v devátém kole penalt díky Dany Massemu.

Nic nepřipomínalo přípravu. Hráči dali do utkání pořádnou dávku energie. Hned první třetina byla nadmíru zábavná. Padly v ní tři branky. Tu první má na svědomí David Desharnais. Ve svém valstním oslabení vypálil od modré čáry tvrdou ránu Mathieu Carle. Projektil těsně před brankářem Senators Mikem Brodeurem tečoval do sítě právě Desharnais. Hokejisté Binghamtonu si mohli hlavy ukroutit.

V 9. minutě se Hamilton dostal do dvougólového vedení. A byla to paráda. J.T. Wyman vybojoval ve středu kluziště puk, vjel do pásma soupeře a ve vhodné pozici vystřelil ránu zápěstím, která skončila až v brance. Wyman trefil přesně volný prostor nad Brodeurovým levým ramenem.

Binghamton pak začal trochu víc tlačit. Na snížení si ale musel počkat až do 17. minuty a přesilovky. Alespoň malý smích na tvářích svých spoluhráčů vykouzlil Mike Hoffman. Tentokráte lovil kotouč ze svatyně Robert Mayer.

Ve druhé třetině do toho Bulldogs šlápli. Snad v každém ohledu byli jasně lepší, jenže proti nim stál skvělý Brodeur v brance. Místo zvýšení náskoku proto přišlo vyrovnání. Erik Condra v početní výhodě svého týmu tečoval puk za záda Mayera.

Pohledného hokeje si diváci užili i ve třetí periodě. V čase 43:22 se nejprve Hamilton dostal znovu do vedení. Andrew Conboy nahrál na modrou čáru Neilu Petruicovi. Ten tvrdě vypálil a trefil se nad pravé rameno Brodeura. Jeho rána byla skutečně nádherná. Jenže Senators dokonale vycházely přesilovky. Erik Condra byl brzy u Mayerem vyraženého puku, aby ho dorazil ze vzduchu do branky. Všechny branky tak dal Binghamton v přesilových hrách.

Prodloužení gól nepřineslo, takže se šlo do samostatných nájezdů. Za Senators nejprve ve druhé sérii proměnil Kaspars Daugavins. Pak už to vypadalo, že Binghamton vyhraje, ale ve čtvrté sérii uspěl Alexander Avstin. Hlavními postavami se poté stali oba gólmani, kteří chytali výtečně. Až v deváté sérii vyzrál na Brodeura Dany Masse a Hamilton tak vyhrál.

Bulldogs hráli tři přípravné zápasy. Všechny proti Binghamtonu, všechny vyhráli. Jejich příprava teď bude pokračovat už bez přípravných zápasů. Ostrá sezona AHL začíná pro Hamilton 15. října.