Delmas prožil premiéru s prohrou na konci

23.10.2010, 15:13 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Druhý zápas proti Manitobě skončil naprosto stejně jako ten první. Moose opět zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Oba týmy poslaly do souboje nové gólmany. Za Hamilton nastoupil Peter Delmas a zažil tak svůj profesionální debut v Hamiltonu. Za Manitobu chytal Tyler Weiman.

Pěkný hokej první třetiny nenabídl pouze jednu věc - gól. Gólmani předváděli dobré zákroky a oba působili velmi jistě. Začátek druhé části vyšel domácím. Po osmapadesáti vteřinách se ujali vedení. Rána Kevina Connautona se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde zrovna stál Joel Perreault, který poslal puk do branky. Pro Delmase tak hodně nezáviděníhodný začátek profikariéry.

Naštěstí se z toho celý tým rychle oklepal a vyrovnal. Moose k tomu Buldokům pomohli sami, když museli hrát v oslabení kvůli zbytečnému faulu. Přesou přihrávku Brendona Nashe ideálně využil Yannick Weber. Ten má letos zatím neuvěřitelnou formu. Byla to pro něj patnáctá branka za Buldoky v přesilové hře, čímž se dostal na první místo v historii klubu.

Brendon Nash se ukázal jako skvělý asistent i v čase 32:33. Tehdy poslal kotouč na Davida Desharnaise. Ten si vychutnal gólmana Weimana a poslal svůj tým do průběžného vedení. O necelou minutu později bylo na střídačce Bulldogs ještě veseleji. Gabriel Dumont se v pásmu domácích perfektně uvolnil a vykoupal i Weimana.

Dvougólové vedení už je docela slibné. Jenže to by tým nesměl jít zbytečně pykat na trestnou lavici, jako to udělal Hamilton. Ve 36. minutě toho domácí využili. Cody Hogson zůstal nepokrytý před Delmasem, kterému vyklouzl puk z pod lapačky a Hogson ho uklidil do branky.

Třetí třetina byla z obou stran opatrnější. Žádné mužstvo nechtělo udělat chybu. Na domácím ovšem pořád ležela potřeba dát gól, aby bylo alespoň vyrovnáno. Ve druhé polovině třetí periody vyrovnal Marco Rosa. Jeho hokejové umění mohl v tu chvíli obdivovat každý přítomný.

Po bezbrankovém prodloužení musela hra dospět do nájezdů. Hráči Bulldogs v nich ani jednou nevyzráli na Weimana. Na druhé straně Delmas kapituloval hned dvakrát.

Hamilton se teď vrací zpět domů, kde v neděli přivítá Oklahoma City.