Velryby na Buldoky nestačily

22.01.2011, 17:01 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Smrtící začátky třetiny, dobrý výkon Curtise Sanforda a neuvěřitelná sehranost všech hráčů. Tři ingredience, které zničili Connecticut Whale a pomohli Hamiltonu k výhře nad farmou New York Rangers 7:3. Dva góly vstřelil Ben Maxwell, Brendon Nash měl po závěrečném hvizdu na kontě čtyři kanadské body.

Connecticut Whale - Hamilton Bulldogs 3:7 (2:3, 1:1, 0:3)

Neuběhly ani dvě minuty ze hry a hamiltonští se radovali poprvé. Hunter Bishop napálil puk od modré a trefil prostor nad ramenem gólmana Chada Johnsona. Ve 4. minutě už to bylo o dva góly. V přesilovce předvedl velkou parádu Aaron Palushaj. Ten vjel po pravé straně do pásma domácích, pak se vydal směrem k brance a před svatyní si přehodil na bekhend a prostřelil Johnsona mezi betony.

Na nedisciplinovanost doplatili Velrybáři i o tři minuty později. Brendon Nash byl u dvou předchozích tref jako nahrávač a teď se konečně proměnil ve šťastného střelce. To byla poslední kapka pro brankáře domácích Johnsona, který pustil tři ze šesti střel za svá záda a do brány pustil Oliviera-Piera Pelletiera.

Ten mohl za chvíli zvedat radostí ruce nad hlavu, protože jeho tým dokázal snížit ve vlastním oslabení. Bekhendovou střelou překvapil Sanforda Ryana Garlocka. V 15. minutě domácí využili pro změnu přesilovku. Sanford neudržel střelu Kennedyho a puk se dostal ke Gračevovi, jenž ani na chvíli nazváhal.

Druhá třetina už tak divoká nebyla. I když začátek napovídal něco jiného. Po půl minutě Whale vyrovnali. Opět skórovali v přesilovce. Trefil se Jason Williams. Hamilton na svého soupeře tak netlačil. A bylo to znát. Do vedení se Buldoci dostali znovu až ve 39. minutě. Wyman vymetl v Pelletierově brance všechny pavučiny.

Začátek třetí třetiny byl z pohledu hostí famózní. Ve 42. minutě tečoval do sítě Dany Masse. Ve 46. minutě v přesilovce skóroval Ben Maxwell (na snímku). Ten samý hráč o dvě minuty později stanovil konečnou podobu skóre na 7:3 ve prospěch Hamiltonu.