Dogs prohráli. Po šesti zápasech

28.01.2011, 11:11 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Šestizápasová vítězná šňůra Hamiltonu v noci skončila. Zapříčinili se o to hokejisté Lake Erie Monsters, kteří v Copps Coliseu vyhráli 2:1. Rozhodující branku vstřelil s notnou dávkou štěstí v polovině třetí třetiny Mark Olver. Ten se pak díky tomuto zápisu do listiny střelců stal i první hvězdou zápasu. Branku Bulldogs hájil Curtis Sanford. Pokryl osmnáct střel.

Hamilton Bulldogs - Lake Erie Monsters 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

První třetina asi diváky příliš nenadchla. Poměr střel 4:7 z pohledu domácího týmu je jen jedním z mnoha důkazů. V 17. minutě si ji přeci jen zpříjemnili hosté vedoucí brankou. Hráči Hamiltonu zachybovali, když si nebezpečně přihrávali před Sanfordem. Přihrávku zachytil Justin Mercier a neměl s překonáním gólmana žádný problém.

V prostřední části začali Dogs trochu více tlačit. Odměnou jim byla vyrovnávací branka. Gabriel Dumont vypálil „z první" z pravého kruhu velmi tvrdě. Jeho ránu při cestě k brance ještě tečoval jeden z hráčů Monsters svou hokejkou, takže gólman John Graham nemohl vůbec reagovat.

Také v poslední periodě to byli domácí, kdo hráli pohlednější hokej. Více útočili, ale svou obranu udržovali ve stavu pohotovosti. Proti veškerému snažení byl brankář Graham, jenž se proměnil ve velmi spolehlivého držáka. Naopak na druhé straně jednou kapituloval Sanford. A vůbec za to nemohl. Joel Choinard vypálil od modré a před Sanfordem tečoval Mark Olver. K označení „hrdina" tak přišel jako slepý k houslím.