Nigel Dawes porazil Manitobu

03.04.2011, 16:19 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

O sobotním odpoledni porazili ve své hale hokejisté Hamiltonu soupeře z Manitoby 3:2 po nájezdech. Potřebu podpory vytušili i fanoušci a do Copps Colisea dorazilo více jak osm tisíc lidí. Nigel Dawes se postaral o nový rekord v historii klubu, když vstřelil svůj devětatřicátý a čtyřicátý gól. Tolik branek v základní části ještě žádný jiný Buldok nedal.

Hamilton Bulldogs - Manitoba Moose 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1)

Nigel Dawes poprvé zaúřadoval přesně v čase 15:00. Útočník domácího celku ostře vypálil z prostoru levého kruhu. Kotouč při jeho cestě tečoval obránce Moose. Pak se puk ocitl rovnou za brankářem Eddiem Lackem.

Manitoba také dobře věděla, o co jí jde. V 18. minutě se jí podařilo vyrovnat. Rick Rypien zajel za branku MacIntyreho a v příhodný čas nahrál na AaronaVolpattiho stojícího u levé tyče. Volpatti jen lehce tečoval.

Druhá třetina patřila spíše domácím. Konečně začali střílet a znovu bavit diváky útočnou hrou. Nigel Dawes se ve 37. minutě prosadil podruhé. Olivier fortier posunul na Dawese, jenž vjel do pásma hostí a za pravým kruhem se napřáhl. Puk skončil až v brance. Byl to Dawesův čtyřicátý gól v sezoně, čímž se stal novým nejlepším střelcem v historii Hamiltonu, co se počtu branek v sezoně týká.

Třetí část působila velmi opatrně. Oba celky nechtěly riskovat, ale Moose museli něco dělat, aby nepřišli o body. Nakonec se jim podařilo vyrovnat. Dvě minuty před koncem tečoval Sergej Širokov.

Prodloužení nestála za řeč, hlavní roli pak dostaly nájezdy. Drew MacIntyre nepustil za svá záda žádný pokus hostí. Za Hamilton byl úspěšný.... Nigel Dawes. Hamilton je teď prvním celkem své divize a k postupu do play-off má více než blízko.