Hamilton po šesti prohrách konečně zabral

04.12.2011, 15:07 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Konečně! Po sedmi prohrách za sebou dokázali hokejisté Hamiltonu zvítězit. Na svém ledě přehráli Rochester 3:2, přičemž se o vítěznou branku postaral Joonas Nattinen a pak byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Buldoci triumfovali poprvé ve dvaceti dnech. Ano, je to jen jedno vítězství, ale i to je v současné pro Hamilton v aktuálním rozpoložení důvod k velké radosti.

Hamilton Bulldogs - Rochester Americans 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Hamilton byl v utkání nezvykle rychlý, opět obnovil svoje forčekování a do práce se naplno zapojily všechny čtyři útoky. Více než čtyři tisíce návštěvníků po utkání Buldokům aplaudovalo ve stoje, ještě večer předtím se hráči dočkali nepopulárního vypískání. Sestava se sice stále potýká s celou řadou zranění a dost hráčů vypomáhá v Montrealu, ale na to se nešlo dlouho vymlouvat.

Páteční prohra 0:4 proti St. John´s byla pro trenéra a hráče velmi těžká. „Něco vám řeknu, já jsem celou noc nespal," prozradil kouč Clement Jodoin po kýžené výhře. Jeho svěřenci vypadali po těch tvrdých čtyřiadvaceti hodinách jako úplně jiný tým. „Bylo to tak akorát na zalezení do kouta," prohodil Mike Blunden.

Na začátku zápasu to ale znovu nevypadalo s Buldoky nijak růžově. Skóre otevřel host Derek Whitmore v 5. minutě. Jen chvíli po skončení rochesterské přesilovky. Whitmore měl před sebou prázdnou bránu. Hamilton odehrál jednu z nejlepších třetin za poslední týdny a na konci periody za to byl odměněn. V rozpětí jedenasedmdesáti vteřin Buldoci vstřelili dva góly a otočili.

První gól a jeho akce odstartoval svůj důrazným forčekingem Gabriel Dumont, který vydoloval puk od obránce hostí za jejich brankou. Pak nahrál přímo Mikeovi Blundenovi. Jeho rána prosvištěla kolem rukavice Drewa MacIntyreho. Druhý gól přišel tři vteřiny před sirénou. Radost rozlil po celé aréně Mark Mitera.

Jako v mnoha případech předtím, ani v tomto utkání nedokázali hamiltonští své vedení udržet přes druhou třetinu. Buldoci přežili dvojnásobné oslabení na začátku druhé části a pak mohli zvýšit náskok ve své početní výhodě, jenže kotouči se do branky nechtělo. Následné „měkké" představení domácích dalo prostor k tomu, aby Evan Rankin mohl v klidu přihrát Colinu Stuartovi. Ten vyrovnal.

Opatrná, velice opatrná byla třetí třetina. V její polovině předvedl super věc Joonas Nattinen. Za brankou se zmocnil puku, objel svatyni a pak překonal MacIntyreho. I tento gól ukázal, jak moc se tým ze sobotní noci lišil proti tomu z pátečního večera. Nathan Lawson pětadvacetkrát úspěšně zasáhl a slavil první výhru od 5. listopadu.