Výborný výkon Hamiltonu zničily dvě dobré soupeřovy minuty

29.12.2011, 10:12 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Tři branky ve velmi krátkém časovém rozpětí nedali hokejistům Hamiltonu v nočním utkání šanci na vítězství. Dogs prohráli 1:3 v zápase, ve kterém totálně přestříleli svého soupeře St. John´s IceCaps. Jenže perfektní výkon zkušeného gólmana Davida Aebischera a několik promarněných šancí vedlo k triumfu toho „méně snaživého". Aebischer se pak stal také první hvězdou utkání, protože úspěšně kryl devětatřicet střel. Téměř pět tisíc lidí vidělo v Hamiltonu znovu velmi zajímavý zápas.

Hamilton Bulldogs - St. Jonh´s IceCaps 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Aebischer předváděl výtečné zákroky po celý zápas, ale nejvíce jimi udivoval na jeho konci, kdy se domácí snažili o zdramatizování. Nathan Lawson se snažil novým výkonem dát zapomenout na nepovedené vystoupení z Toronta, kde ho musel vystřídat po pěti minutách hry Robert Mayer. Včera Lawson předvedl průměrný výkon, když lapil třiadvacet střel.

Dogs tentokráte nedokázali husarský kousek, který se jim povedl právě proti Torontu v pondělí, kdy dokázali smazat náskok soupeře, jenž vedl už 3:0. Nedokázali tak nyní porazit tým ze samého vrcholu AHL. Šance na vítězství ale byly, a bylo jich hodně. V první třetině například Brian Willsie minul hned dvakrát naprosto odkrytou branku. V této části hry Psi přestříleli hosty 10:5 a měli dvě přesilovky, soupeř jednu. Aebischer však držel čistý štít.

Na začátku druhé třetiny se do obrovské šance dostal Jason Gregoire ze třetího útoku IcaCaps. Jel sám na Lawsona, jenže v průběhu cesty ztratil puk. Stejnou příležitostí se na druhé straně mohl po pár minutách pochlubit Ian Schultz. Jeho pokus však vytěsnil Aebischer. Ve zbytku druhé části pokračovali domácí ve svém tempu. Gólové příležitosti snad ani nešly spočítat. Kombinace Aebischera a smůly však vykonala své.

Třetí třetina se stala noční můrou a přišlo to, čemu předchozí tvář utkání vůbec nenapovídala. Dvacet vteřin po jejím začátku se v přesilovce trefil kapitán IceCaps Jason Jaffary. Jeho ránu tečoval bruslí do vlastní sítě Andreas Engqvist. Jen o minutu později se k Lawsonovi přiblížil nikým nehlídaný Kevin Clark a bylo to 2:0 pro hosty. O osmapadesát vteřin později doklepnul puk za Lawsonova záda Eric O´Dell. Všechny tři branky tak byly nastříleny v rozmezí dvou minut a dvanácti vteřin.

Hamiltonu už se díky gólů Andrease Engqvista podařilo jen zkazit Aebischerovi možný shutout, to bylo všechno. Přes prohru lze zatím říci, že Dogs mají silný měsíc prosinec, protože převážně vyhrávají. V pátek večer hrají hamiltonští hráči v Rochester.