Utkání pod širým nebem nemělo happyend. Hamilton podlehl Torontu vysoko

22.01.2012, 14:34 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Fanoušci byli při venkovním zápasu AHL zvaném Outdoor Classic na nohou, ale nabylo to kvůli Hamiltonu. Na Ivor Wynne Stadium vládli torontští Marlies, a to pevnou rukou. Po šedesáti minutách jim siréna odzvonila výhru 7:2. Velkolepý zápas, který se konal v Hamiltonu, tak neměl pro Buldoky tolik vytoužený konec. Utkání sledoval dvacet a půl tisíce lidí.

Hamilton Bulldogs - Toronto Marlies 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)

Uběhlo třicet vteřin a Dany Massé už dokázal rozjásat tribuny. Tak brzký gól asi málokdo čekal. Následoval pěstní souboj mezi Zachem FitzGeraldem a Kelseyem Wilsonem a vyznavači hokeje předváděného v jiných desetiletkách byli na vrcholu blaha. Domácím fanouškům pak ale řádně zatrnulo, protože do konce první třetiny se Marlies podařilo třikrát skórovat a dostat se tak do dvougólového vedení.

Mike Zigomasis, Greg Scott a Drew Paris dokázali překonat navrátilce Nathana Lawsona. Ten si prošel peklem. Zigomasis hodně šťastně tečoval mezi Lawsonovy betony, Greg Scott těžil z výborné spolupráce svého spoluhráče a Paris nádherně vypálil zápěstím. Tempo v první třetině bylo obrovské a hra nebyla pro žádné „sušínky". Ve druhé polovině se domácí museli obejít bez nejlepšího útočníka Aarona Palushaje, který si odpykával pětiminutový trest za bitku.

Ve druhé třetině vydržel velký tlak Torontu, domácí mírně polevili. Výsledkem byla další branka Marlies. Marcel Müller našel místo v horním roku Lawsonovy klece. Pak se hra hodně kouskovala kvůli úpravám ledu. To mělo za následek zmírnění tempa a ubrání na fyzičnu. V polovině periody dokázal dát domácím nadějí svou trefou Louis Leblanc.

Joe Colborn, Nicolas Deschamps a Greg Scott přidali další tři branky v poslední pětiminutovce třetí třetiny a dovršili zmar Dogs. Ti prohru nesli velmi těžce a ještě před koncem zápasu se s jedním ze soupeřů popral Ian Schultz. Do konce základní části AHL se tyhle dva soupeři utkají ještě sedmkrát, takže se fanoušci mají na co těšit.