Canadiens vezou dva body z Bostonu

04.03.2013, 17:53 | Reportáž ze zápasu |  Jaroslav Francek

Další velké utkání čekalo Habs v TD Garden proti Bruins. Po střeleckých hodech v Pittsburghu se celý tým chtěl vrátit ke své hře a nedopustit to co v Belle Centre. Hráči nastupovali v brance s Budajem a v obranných řadách beze změn. V útoku si centří Plekanec a Eller prohodili místa a novými křídly Plekyho byli Ryder a Moen. Galchenyuk zabral místo ve čtvrté formaci po Moenovi

Do první části vstoupili energicky hosté, když si vypracovali několik šancí, ale skóre se neměnilo a i na druhé straně zahrozili domácí střelou do tyče Budajovy brány. V čase 9:35 byl vyloučen domácí Ference za nedovolené bránění a Habs se naskytla příležitost, kterou skvěle využili. Po rychlé výměně puku na trase Gionta-Subban-Ryder zakončoval Plekanec. Odpověď domácích ale přišla ani ne za minutu. Zmatek v obraně po buly využil Seguin. Aby toho nebylo málo, tak za ani ne za 20 sekund, přesněji řečeno v čase 11:03, vzal vedení opět na stranu Montrealu David Desharnais, když bekhendem nastřelil brusli Boychuka a puk se odrazil do brány. Šťastný gól, ale celá Desharnaisova řada hrála velký zápas a gól si svou prací zasloužila. Do konce třetiny párkrát zahrozily obě strany, ale skóre se už neměnilo

Druhou třetinu načali Habs smolně. Čtvrtá řada propadla v útočném pásmu a zejména Markov se nestihl vrátit, což vyústilo v brejk Seguina a Bergerona na osamoceného Emelina. Budaj souhru medvědů zneškodnil a už to vypadalo dobře, ale dojíždějící Markov nestihl zabrzdit včas a bruslí srazil puk přímo do brány… Čas 4:06 a vyrovnáno 2:2. Další krásnou akci předvedli Desharnais s Pacioretty, když prvně jmenovaný orazítkoval tyč Raskovy brány. Poté přišla kuriózní vyloučení na obou stranách a hra čtyři na čtyři. Montrealští si v obranném pásmu špatně rozebrali hráče a Hamilton dával puk za záda bezmocného Budaje, 3:2 pro domácí. Čas 9:20. O dvě minuty později přišla dvě vyloučení domácích a hostům se naskytla skvělá šance srovnat v přesilovce pět na tři. Nestalo se tak, když Habs sotva vystřelili na bránu. Bruins potvrdili svou pověst a začali přitvrzovat. Chára se jal trestat Emelinův krosček tím, že ho prostě napadl a zmlátil a vysloužil si celkem 17 trestných minut, Nathan Horton po odpískání velice nebezpečně poslal Subbana proti brance… Konec třetiny byl hodně emotivní, ale na stavu zápasu se nic neměnilo.

Třetí třetina a vše potrestal tím správným způsobem Max Pacioretty, když předvedl naším bekům, jak se střílí od modré. Srovnáno v čase 5:31 a jen o čtyři minuty později se Habs ujímají vedení a otáčí tak zápas. Gallagher nastřeluje puk na bránu, ale trefuje pouze Paciorettyho, ten ale duchapřítomně posílá zpoza brány puk před ní, kde jej nachází Desharnais a střílí ho do brány, kde už si mezitím ustlali dva domácí hráči. Skvělý obrat zápasu, Habs vedou 3:4, ovšem do konce třetí části zbývá deset minut. Na hráčích Bruins byla vidět snaha stav srovnat, ale Montreal začal hrát tak, jak ho známe. To znamená dobře odzadu s podporou brankáře. To vše vyšlo na jedničku, vyvarovali jsme se faulů. Odrazili závěrečný nápor při hře bez brankáře a těsné vedení uhájili.

Canadiens dokázali vyhrát na horkém ledě v Bostonu s velký přispěním Desharnaisovy lajny a Petera Budaje, který Caryho Price znamenitě zastoupil a připsal si svou největší výhru v dresu Habs. V úterý trip po hříštích soupeře pokračuje na ledě nevyzpytatelných Islanders.