Hamilton porazil i nadupané Toronto

21.02.2009, 15:00 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Domácí led, posledních pět zápasů bez prohry, ve středu výhra nad Syracuse s přispěním pěti gólů Jiřího Tlustého. To všechno bylo Torontu v utkání proti Hamiltonu k ničemu. Bulldogs vyválčili v Ricoh Coliseu výhru 4:3. Znovu se v dobrém světle ukázal Marc Denis, nestačil jen na 3 ze 39 střel.

Buldoci zahájili gólový maraton ve 4. minutě. Brock Trotter poslal dobrou přihrávku na Davida Desharnaise, pro něhož už nebyl vůbec žádný problém překonat gólmana Jamese Raimera. Následovalo stažení útočných sil hostí a bohužel i útlum jejich obrany. V 9. minutě začal obrat Marlies, který odstartoval svou trefou Anton Stralman. O stodvacet vteřin později měl kotouč za zády znovu Denis, když zvedal radostí ruce nad hlavu střelec Ryan Hollweg. A ještě to nebylo všechno. Přesilovku poté využil Jeremy Williams.

Branka Williamse znamenala ukolébání Toronta a naopak nabuzení Bulldogs, kteří se stali jasně aktivnějšími, přesto však nedokázali svého soupeře přestřílet. Snížení na 2:3 obstaral Ryan O´Byrne. Jeho střelu si srazil do brány obránce domácích. Góly z holí Bulldogs pak padaly ve třetí třetině. Ve 46. minutě protstřelil Raimera J. T. Wyman. V 53. minutě podruhé slavil David Desharnais.

To, že Hamilton nedokázal Toronto přestřílet již bylo zmíněno, nyní přesná čísla. Marc Denis pochytal 36 střel, kdežto Raimer se nevypořádal se čtyřmi pokusy z 19.

Bulldogs se po dlouhé době znovu ukáží v Copps Coliseu, kde už dnes přivítají W-B/Scranton, farmu Pittburghu.