Iowa utřela proti Hamiltonu lusk

18.03.2009, 16:27 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Hamilton šlape jinak než první tým, který v bojích o play-off tápe. Bulldogs si v posledním odehraném zápase poradili s Iowou a porazili ji 5:2. Mike Glumac skóroval už v šestém utkání v řadě a Sergej Kosticyn bodoval již v osmém zápase v řadě.

Vítězství hostů, farmy Montrealu, se nerodilo jednoduše. Ba co víc, první pětiminutovka jasně dosadila do role favorita Iowu. Ve 3. minutě se při vlastním oslabení prosadil Drew Miller. Celou akci má ovšem na svědomí někdo jiný. Ajay Baines, dřívější kapitán právě Bulldogs, zkoušel v souboji jeden na jednoho překonat Marca Denise. Denis mu doslova odsunul puk z hole, jenže nestihl poté zareagovat na dojíždějícího Millera, jenž neměl zrovna těžkou úlohu. Znovu tak naprosto selhala přesilovka Buldoků. O dvě minuty později bylo ještě hůře. Petteri Wirtanen vyslal ne Denise velmi nepříjemný projektil, který ke všemu navíc tečoval Chad Painchaud - 0:2. Po následném rozehrání ve středovém kruhu uběhlo jen pár vteřin a zaradovat se konečně mohli i svěřenci Rona Wilsona. Ryan White v pravou chvíli nahrál na Ryana Flinna, který bez větších problémů pokořil gólmana Jean-Phillippa Levasseura. Ve 12. minutě se "Psům" podařilo srovnat krok. Mike Glumac "vykoupal" Levasseura. Ten ležící na zemi bezmocně sledoval, jak kotouč míří do jeho sítě. Glumac nejenže skóroval pošesté za sebou, dokonce si v 17 posledních duelech připsal kanadský bod.

Co se dělo o přestávku v kabině Hamitonu, nebylo těžké při průběhu druhé třetiny uhodnout. Ron Wilson "učil" svoje ovečky lépe nakládat s početní výhodou. Jeho parta se v pak v prostřední části trefila dvakrát a pokaždé při přesilovce. Nejprve ve 28. minutě viděli diváci situaci podobnou té, jež byla k vidění při prvním gólu. Brock Trotter vypálil, Levasseur puk nezkrotil a Mathieu Aubin přispěchal s pohotovou dorážkou. O šest minut později se Hamilton ujal vedení dvougólového. Opět s velkým přičiněním brankáře Chops. Levasseur chytil pokus Yannicka Webera a užuž to vypadalo, že má vše pod kontrolou. Neposedný gumový vdolek se ale asi necítil v jeho lapačce dobře a vypadl na led přímo před Davida Desharnaise. Ten se hodně rychle zorientoval.

Ve třetí třetině už Iowa působila dojmem, že je na všechno pozdě. Za celou poslední část vystřelili domácí na Denise pouze čtyřikrát. Hra se tedy spíše dohrávala, což už tak malému množství návštěvníků začalo jít na nervy a někteří hodně brzy opouštěli své sedačky. Dvě minuty před koncem ještě upravil skóre při power-play domácích Kyle Chipchura.

Horká půda čeká na Hamilton v příštím zápase. V pátek, 20. března, hrají Bulldogs své další utkání proti Quad City, farmě Calgary Flames, která se nenachází ve zrovna dobrém rozpoložení.