Canadiens dali Caps knockout v prodloužení!

16.04.2010, 11:43 | Reportáž ze zápasu |  Milan Jaroš

Tak a je to tady. Play-off začalo a proti Habs se postavil nejlepší celek ligy základní části. První střetnutí dopadlo nad očekávání skvěle, když jsme porazili nečekaně Caps na jejich ledě 3:2. Až na první třetinu podali Canadiens velmi slušný výkon, podpořený excelentním Jaroslavem Halákem v bráně.

Sestava: Cammalleri - Plekanec - A.Kostitsyn - Markov - Bergerone
Pouliot - Gomez - Gionta - Špaček - Hamrlík
Moen - Moore - S.Kostitsyn - Gill - Gorges
Pyatt - Lapierre - Darche

Hned v první minutě byl naprosto zbytečně vyloučen Bergerone a Habs se ze začátku utkání museli bránit ofenzivní síle Caps. Naštěstí jsme oslabení ubránili skvěle a Washington se dostal k pořádné střele až ke konci početní nevýhody, kdy nás podržel Jaro... V páté minutě si od pravého hrazení sjížděl Backstrom, dostal se až před Haláka, ten mu však střelu kryl tělem. O minutu déle Hamrlík se Špačkem neskutečně zadrbali kotouč v našem pásmu, dostal se k němu Laich a pádil sám na Haláka, ale naštěstí pro Habs přestřelil bránu. O pár vteřin později dostali možnost početní výhody pro změnu borci Canadiens. Přesilová hra nevypadala opticky špatně, ale absolutně bez střel... V desáté minutě nastali v naší obraně velké zmatky, samozřejmě u toho nemohl chybět Bergerone, kotouče se zmocnil Fleischmann a najel si až před Haláka, ten opět bezchybně střelu chytil... Soupeř určitě působil lepším dojmem a měl mnohem více ze hry. To Canadiens se dostávali do šancí velice sporadicky. Ve dvanácté minutě se snažil z pravého kruhu překonat Haláka Fehr, proti však byla Jarova rychlá lapačka. Ve třinácté minutě jsme dostali možnost druhé početní výhody v zápase a dopadla více než dobře. Hned na začátku nahrál A.Kostitsyn přes celé útočné pásmo Cammallerimu a ten střelou švihem z pravého kruhu překonal golmana Theodora do horní části kasy. V čase 12:36 vedli Habs 1:0. Přesně tohle Cammy potřeboval! Od zranění neskóroval a teď mu stoprocentně spadl veliký kámen ze srdce. Jenže hned na to se nechal vyloučit Pouliot, no a na ledě začalo doslova peklo. Jenže v bráně byl Jaroslav Halák, to byla velká jistota Habs. Bohužel přišla šestnáctá minuta, kdy Corvo z mezikruží poslal jakési nahození na Haláka, ten toho moc neviděl přes clonící hráče a neposedná černá guma skončila v naší bráně. V čase 15:33 byl stav vyrovnaný 1:1. Třetina se dohrávala už bez větších šancí. Soupeř byl ve všech směrech lepší, o čemž hovoří i střeli 19:7...

Druhé dějství se začalo ve velkém stylu. Hrálo se na horu dolu a šance střídala šanci na obou stranách. Jakoby do druhé třetiny v létli úplně jiní Habs. V páté minutě se do velké šance dostal soupeř, když Backstrom vypálil z pravého kruhu přes beka, Halák vymrštil lapačku dostatečně rychle, nezkroutil však kotouč a ten mu z rukavice vypadl a spadl těsně vedle tyčky. V sedmé minutě se Darche dostal před Theodora, vyprášil mu jen betony, a hned na to nebezpečně střílel z mezikruží Lapierre backhandem, střelu mu ale Theodore lapačkou chytil. V deváté minutě šel už podruhé v zápase na trestnou Pouliot. Caps nás celé oslabení lisovali jako citrón. Canadiens se však statečně ubránili a Jaro Halák si připsal několik super zákroků. Hlavně proti střele Semina z velkého úhlu kdy se stačil rychle přemístit. V jedenácté minutě si velkou šanci vytvořili Habs. Z leva si najel Pouliot a vypálil, Theodore jen vyrazil před sebe, kde si najel A.Kostitsyn a přenechal kotouč najíždějícímu Plakancovi, ten pálil z první jen do Theodora. Od této chvíle jsme byli velice aktivní, Caps k ničemu nepustili a dělali si v jejich útočném pásmu střelecké manévry. Chybělo však více klidu v zakončení. Ke konci třetiny ještě Canadiens dostali možnost přesilové hry, ale už se nic významného nestalo. V druhém dějství jsme vyrovnali hru a byli opravdu nebezpeční... Dokonce jsem Caps přestříleli 13:8

V první minutě třetí třetiny nastala pohroma. Skákající kotouč v našem pásmu vyvolal zmatek, dostal se k němu Backstrom a střelou z mezikruží k pravé tyči nedal Halákovi šanci. V čase 00:47 prohrávali Habs 2:1. Byla to velká škoda, jelikož jsme druhou polovinu druhé třetiny zahráli skvěle a ve velkém stylu. V sedmé minutě nebezpečně vystřelil Darche, Theodore jako po celý zápas vyrazil jen před sebe, kde se ke kotouči dostal Pyatt, nedokázal ho však řádně zpracovat. V osmé minutě si Habs udělali v útočném pásmu soupeře bago. Gomez zavezl kotouč do pásma, nahrál Pouliotovi, ten z první dal Giontovi, no a pro něj nebyl problém nahrát zpět na Gomeze, který ač hlídán zasunul kotouč do prázdné brány. V čase 07:34 Habs vyrovnali stav na 2:2. O minutu později si excelentní zákrok připsal Halák. Laich z velké blízkosti pálil do našeho golmana, puk se vymrštil do vzduchu, kde ho sklepnul na naší kasu Semin, ale Jaro perfektním rozklekem překazil ruskému útočníkovi skórovat. Halák se znovu předvedl i v minutě třinácté kdy zkrotil teč Fehra mezi betony. Čím víc se blížil konec základní hrací doby, tím víc se hrálo opatrně. Vyjímka byla jen sedmnáctá minuta, kdy se soupeř v přesile dva na jednoho řítil na naší bránu. Vše ale řešil připravený Jaroslav Halák. Ke konci třetiny dostali Canadiens ještě výhodu přesilové hry. Do konce posledního dějství se už ale nic nestalo a šlo se do prodloužení...

Prodloužení jsme začali pokračující přesilovkou a velkým tlakem. I v prodloužení se hrál senzační hokej. V páté minutě si z pravé strany najížděl A.Kostitsyn a prověřil Theodora. Minutu na to pro změnu zase Pouliot z levé strany provětral Theodorovu lapačku. V jedenácté minutě se Gionta protáhl mezi dvěma beky, ale byl tělem obránce Greena podražen. Poté se individuálně prosazoval S.Kostitsyn když prokličkoval útočným pásmem soupeře, dostal se až před golmana ale neměl už síly na lepší zakončení. Ve třinácté minutě si do pásma najel Tomáš Plekanec, vypálil z hranice mezikruží přes dva obránce a kotouč skončil v pravém horním rohu Theodorovi brány. Rozhodl tedy velmi kvalitní zápas v prvním prodloužení, a dal Habs vedení v sérii 1:0.

Nikdo v to nevěřil a stalo se. Porazili jsme v prvním zápase jednoho s favoritů na Stanley Cup! Habs sehráli rovnocennou partii. Všechny řady hráli velice vyrovnaně a Jaroslav Halák předváděl neskutečný zákroky. Šlo na něj 47 střel soupeře a jen dva skončili za jeho zády. Konečně se nám trefil Cammalleri. Můžem jen doufat, že to konečně prolomí a bude dávat více branek. Vše na sebe na konci vzal Tomáš Plekanec když rozhodl krásnou střelou v prodloužení. Snad si tak nahlas řekl o prodloužení smlouvy... Další zápas nás čeká ze soboty na neděli a dá se očekávat peklo. Caps určitě nebudou chtít prohrát obě domácí utkání.

První hvězda zápasu: Tomáš Plekanec 1+0
Druhá hvězda zápasu: Jaroslav Halák 45 zákroků
Třetí hvězda zápasu: Jose Theodore 35 zákroků