I podruhé s Oilers vítězně

19.01.2021, 08:23 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

Zápas se povedl opět na jedničku. Obránce Alexandr Romanov vstřelil svůj první gól v NHL. Montreal využil i přesilovou hru, kterou proměnil Shea Weber. Habs dokázali dát znovu gól ve vlastním oslabení! Tam se už místo Evanse trefil Artturi Lehkonen.

Branku strážil Jake Allen, který předvedl opravdu skvělý výkon. Po chybě Drouina však dvě minuty před koncem neudržel čisté konto, když ve vlastním oslabení upravil skóre na 1:3 Shore.

Mírné negativum utkání byl vysoký počet faulů. Edmonton tak hrál sedm přesilových her, všechny ale Canadiens ubránili!

Branky a nahrávky
58. Shore SHG - 10. Romanov (Kulak, Byron), 40. Weber PPG (Suzuki, Toffoli), 53. Lehkonen SHG (Petry)

Statistické okénko
Střely na bránu: 26 - 34 | Přesilová hra: 0/7 - 1/5 | Trestné minuty: 10 - 14

Kdo se postavil do brankoviště?
Mikko Koskinen (EDM) - 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91.2%, odchytal 58:22
Jake Allen (MTL) - 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96.2%, odchytal 59:39

AvatarJeště se přidám já, jak psal MichalM, hledali jsme se trochu v první třetině, ale druhá byla dominantní. Oilers neměli v podstatě nic. Třetí pohodička až na ten stupidně inkasovaný gól před koncem. Dobrý výkon byl ještě okořeněný SH gólem a PP gólem. Zatím mám z našeho týmu opravdu velmi dobrý pocit.

Romanov první branka v dresu Habs, super.

AvatarJenom snad ta častá vyloučení bychom mohli trochu korigovat...smajlik. Perry mi v sestavě zatím vůbec nechybí, ti, co hrají, makají a obávám se, že zrovna on není ve svých letech prototypem nějakého letce po ledě... Tím něříkám, že jeho čas nepřijde... Raději bych viděl v akci Frolíka, tomu by tenhle pracovitý styl mohl vyhovovat.

AvatarPřesně, hlavně se na to dá dívat a člověk se u těch zápasů skvěle baví. Allen fakt výborný, taky bych si už přáal Perryho v sestavě, ale místo koho fakt nevím smajlik

19.01.2021 14:14 | reagovat
lordrahl | l.rahl@seznam.cz
AvatarVeliká spokojenost, posily v post season se opravdu zapojily a je jasně vidět že jsme silnější než roky nazpět. So far so good trip, jen nepoztrácet body s prozatím marným Vancouverem. Tam tak nějak tuším že golově se probere Toffoli. Dost se těším až se časem do hry zapojí Perry.

AvatarByl to o něco složitější zápas než ten první, ale pomohla chybička Koskinena při prvním gólu Romanova, pak jsem nechápal tak dlouhé zkoumání našeho druhého gólu, který byl naprosto jasný...smajlik. Lehkonen přesně ukázal, pro co je tak cenným hráčem. Opět škoda zbytečně ztraceného čistého konta pro Allena, který, mimochodem, zachytal velmi spolehlivě. Zatím hrajeme výborně vzadu, což je velmi pozitivní zjištění smajlik. Romanov se vážně jeví moc dobře, snad bude v tomhle duchu pokračovat dál.

AvatarVelmi dobrý zápas, první třetina dost vlažná, ale ve druhé dominance a třetí pohlídaná až na tu blbost na závěr... Mít 5 bodů z prvních tří zápasů super a hlavně na hru se dá dívat...