Po třech porážkách v řadě přišla výhra nad velkým rivalem z Bostonu

17.12.2010, 12:30 | Reportáž ze zápasu |  Milan Jaroš

Další soupeř nás čekal v podobě Bostonštích Bruins. Už jsme je letos jednou potkali a vyhráli 3:1. Tentokrát nás čekalo velice důležité utkání. Habs třikrát za sebou prohráli a na tým začala padat frustrace. Zároveň se potkali, dva týmy, které mají nejmenší počet obdržených gólů z celé ligy. Proti diviznímu soupeři nastoupil v bráně Carey Price.

Sestava: Cammalleri - Plekanec - Kostitsyn
Pacioretty - Gomez - Gionta
Pouliot - Eller - Darche
Moen - Halpern - Lapierre

Ze začátku zápasu se jako první ukázal náš Lapierre, který potvrdil, že tu pusu opravdu nezavře a typickým způsobem provokoval Thorntona. Ve druhé minutě se řítil na Thomase Cammalleri, v letěl mezi dva obránce a byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení a Cammalleri sním naložil po svém. Rozjel se, nabral rychlost a kličkou do levé strany pokořil Thomase. V čase 01:04 se Habs dostali do brzkého vedení 1:0. Habs byli v prvních minutách lepší a vytvořili si velký tlak v pásmu soupeře. Ve čtvrté minutě putoval na trestnou lavici Subban za hákování. Oslabení jsme ustáli bez úhony, jak bývá zvykem. V sedmé minutě předvedl Lapierre že neumí jen kecat, ale také střílet branky. Před Thomasem vznikl závar a v něm se na pravé straně zorientoval nejlépe právě Lapierre a zvýšil vedení Habs na 2:0 v čase 06:24. V deváté minutě se do mega šance dostal Gionta, ale sedícího Thomase nepřekonal. A byl to právě kapitán Canadiens který se dostal do další skvělé šance v patnácté minutě. Dostal přesný pas před bránu ale v obrovské šanci nedokázal Thomase překonat. Habs byli lepším týmem a měli velkou převahu. V šestnácté minutě dostal na pravý kruh nabito Pouliot ale ani on Thomase nepropálil. V té samé minutě si vybral slabší chvíli Carey Price, když neudržel střelu z velké blízkosti a velkého úhlu, poté mu kotouč propadl mezi lapačkou a betonem. Tím šťastným střelcem byl Blake Wheeler v čase 15:52. V osmnácté minutě předvedl nádherný hit Subban, když složil na naší modré k zemi Marchanda. A také díky oplácení jsme dostali možnost přesilové hry. A ta dopadla pro nás skvěle poté co Pacioretyho střela z levé strany Thomasovi svatyně zapadla od brusle obránce do kasy. V čase 19:30 jsme vedli 3:1. První dějství bylo vyloženě v naší režii. Vytvořili jsme si šance, tlak a hráli hezký hokej.

I druhá třetina začala naší aktivní hrou, poté co se dostal do stoprocentní šance Moen, ale jeho dorážku mu vytáhl pravým betonem Thomas. Hned na to zase golman soupeře úřadoval levým betonem proti střele Cammalleriho. Po pěti odehraných minutách se na chvíli ke slovu taky dostali Medvědi. Spršku střel však pochytal Price s velkým klidem, jak bývá jeho zvykem. V sedmé minutě už však nestačil na Savardovu teč před jeho kasou, když kotouč zaplul do sítě. V čase 06:54 Bruins snížili na 2:3. Pak začali být hodně aktivní i hosté a střela střídala střelu na naší bránu. V desáté minutě dostali Habs možnost početní výhody a nejen že byla šance na vstřelení gólu ale hlavně přerušení tlaku soupeře. Početní výhoda nic nepřinesla ale co se dělo poté na ledě to se moc často nevidí. A byla to bitka nebitkařů Cammalleriho a Krejčího. Jako vítěz vyšel borec Canadiens, ale odnesl to s natrženým obočím. Poté bylo vidět několik slibných šancí na obou stranách. Avšak ty které vyprodukovali Habs byli nebezpečnější. A jedna taková skončila v síti po ukázkově teči Gionty a odrazu od levé Thomasovi tyče rovnou do kasy. V čase 19:54 to bylo 4:2 pro Canadiens. V devatenácté minutě se po pravé straně řítil Plekanec, dostal se až před Thomase, ale bohužel ho nepřekonal. Ke konci třetiny ještě putoval na trestnou lavici Darche. I tuto třetinu jsme byli mírně lepším týmem, Ale opět jsme dostali jeden smolný gól.

Třetí dějství začalo našim pokračujícím oslabením. Poté následovalo zasypání Thomase několika pokusy z větší vzdálenosti. V páté minutě se na kasu soupeře řítil Plekanec, tvaří tvář Thomasovi neuspěl a jeho střela skončila jen na pravém betonu. O pár vteřinek později jsme šli do čtyřech můžu v poli po vyloučení Subbana, a to již podruhé v zápase. Medvědi nám při oslabení zatápěli, ale Habs vše zvládli na jedničku. Hra byla ve třetí třetině mnohem vyrovnanější než první dvě. Boston si vytvořil určitě mnohem více možností oproti předešlému vývoji zápasu. Ve dvanácté minutě Price krotil tři střeli během krátké chvíli a vše pochytal s přehledem. Ve čtrnácté minutě nás oslabil Hamrlík a Habs zahrávali další oslabení. Tentokrát už však nedopadlo až tak dobře. Od modré vypálil Bergeron a Lucic před Pricem tečoval pod jeho nohy. V čase 15:10 byl stav 4:3 pro Canadiens. Do konce zápasu už jsme se více či méně bránili. Soupeř si vzal oddechový čas a poté nás zmáčknul jako citrón, ale ani toto Medvědům nepomohlo a tak po třech porážkách přišla konečně výhra 4:3

V zápase nás zdobila docela pohledná hra. Soupeře jsme přestříleli a vytvořili si více stoprocentních šancí. Price měl při obdržených gólech smůlu, a jen ten první padá trochu na jeho triko. Jinak ty dvě teče, tam se nic nedalo dělat. Byl vidět týmový výkon. Vyjádřil bych se i k bitce Cammyho. Je mi to velice sympatické, když se někdo rve za svůj tým. Ale myslím, že zrovna Cammalleri by to dělat neměl. Nejde jen o vyloučení na 5 minut ale spíš o možnost zranění. A to by ho asi pak kouč Martin moc nepochválil. Na rvačku jsou tu jiní. Nicméně pěkný zápas. Další nás čeká z neděle na pondělí proti týmu ze západu a to konkrétně Coloradu Avalanche.

První hvězda zápasu: Max Paciorety 1+1
Druhá hvězda zápasu: Michael Cammalleri 1+0
Třetí hvězda zápasu: Brian Gionta 1+0