Canadiens nestačili ani na oslabený Dallas...

22.02.2012, 14:28 | Reportáž ze zápasu |  Míra Vyskočil, Milan Jaroš

Pokud ještě chtějí Habs uvažovat o postupu do play-off, a to určitě ano, je pro ně v jejich současné situaci každý zápas nesmírně důležitý. A vzhledem k jejich výsledkové „houpačce" dvojnásob důležitý...! Takže je asi jasné, co každý fanda montrealského týmu od dnešního zápasu s hostem ze Západní konference, týmem Dallas Stars, očekával - jedině dva body! Tím spíš, že Canadiens hráli doma a soupeř byl celkem dost oslabený.

Prvním překvapením bylo, že do zápasu nenastoupil Tomáš Plekanec (z jakých důvodů nevím...) - místo něj se v sestavě objevil Leblanc a Cunneyworth opět "klasicky" a nesmyslně točil 11 útočníků a 7 obránců. Druhým a to podstatně smutnějším překvapením byl způsob hry, s kterým Habs do zápasu vstoupili - kdo by čekal, že domácí vlétnou do utkání nažhavení a plní odhodlání ukořistit důležité dva body, ten se škaredě mýlil...! Stars byli po celou první třetinu aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem, což nakonec ostatně přetavili v jednobrankové vedení po této části - svým debutovým gólem v NHL se o to v patnácté minutě postaral pohotovou střelou mladíček Garbutt. O „aktivitě" Habs názorně svědčí fakt, že první střelu vyslal na Lehtonena v deváté minutě Jemelin a byla to, stejně jako druhá v pořadí od Subbana, střela téměř od červené čáry... Takhle „nebezpeční" Canadiens byli... Největší snahu předváděla již tradičně Desharnaisova řada, hlavně pak obě křídla Cole s Paciorettym, ovšem do vyloženě gólové šance se ani jeden z nich nedostal. A tak asi nejnebezpečnější akcí domácích byla tyč nastřelená Bourquem. Každopádně první část skončila se skóre 0-1 a s absolutní střeleckou převahou Stars 6-16!

Začátkem druhého dějství dostali Habs šanci na vyrovnání v podobě početní výhody. Tu sice odehráli solidně, Stars byli přikováni do svého pásma, šance měli Pacioretty, který pálil z nulového úhlu, a poté ještě Kaberle - ovšem bez gólového efektu. Ve čtvrté minutě prověřil Priceho Robidas. Kanadský gólman ve službách Montrealu s přehledem situaci řešil. Stejně tak jako o minutu později dalekonosný pokus ex Montrealského hráče Rydera. Jednu z největších šancí druhé třetiny měl náš Gomez. Bohužel nenavázal na gólové probuzení z posledních zápasů, když ve stoprocentní šanci před Lehtonenem trefil jen jeho výstroj. Při naší již druhé početní výhodě dobře dorážel Campoli, ale ani on nebyl úspěšný.Habs do konce prostřední části měli ještě další dvě možnosti skórovat v početních výhodách. Ale naše impotence v této části hry byla neskutečná. Sice už si dokážeme vytvořit větší tlak, ale také se musí víc střílet. O vzruch před naší kasou se staral Ribeiro, který vyslal na Careyho ještě dvě jedovky. Naštěstí se ani jedna neujala. Druhá třetina byla o mnoho lepší než ta první. Aspoň z pohledu střel. Jenže za to mohli čtyři vyloučení na straně soupeře. Price nás při ojedinělých šancích držel nad vodou.

Poslední dějství bylo docela vyrovnané. Až s tím rozdílem, že branky střílel jen soupeř. V páté minutě vymyslel parádní akci Dailey. Ten našlápl podél pravého mantinelu s Kostitsynem na zádech. Objel si kasu a nahrál na nikým nekrytého Ribeira, který dával do prázdné kasy. Canadiens se tak dostali už do dvou brankového manka... O pár vteřin bylo dílo dokonáno. Carey Price velice špatně rozehrál kotouč, který získal Vincour, nahrál Wendellovi a ten z mezikruží zavěsil do naší kasy. Na Priceovi bylo vidět velké naštvání... Zápas už byl prakticky rozhodnutý. I když se Habs nevzdávali. V deváté minutě si zleva před Lehtonena najel Cole a vystřelil tak, že trefil z odrazu od brankáře tyčku. Hned po rozehrávce nebezpečně vystřelil Campoli. Minutu na to pro změnu zase Leblanc dostal kotouč před osamoceného golmana Stars. A opět jsme ruce nad hlavu zvednout nemohli. Pak si ještě zahráli hosté první početní výhodu, ale Carey už do konce zápasu nepustil žádnou střelu za svá záda. Vzhledem k tomu že ani Canadiens nebyli úspěšný, porazili nás Stars 3:0.

Montreal dostává plno zbytečných branek. Carey jich na svém vrubu sice moc nemá, ale dneska si za třetí branku čárku udělat musí. Ostatní góly jsou naší nedůsledností v obraném pásmu. Zároveň je velký problém nějaký ten fík vstřelit. S tím se ale potýkáme celou sezónu. A dneska šance určitě byli... Je potřeba se smířit s tím, že letošní ročník bude bez play off. A to zcela bez debat. Už to vypadalo po menší sérii ,že by Canadiens mohli začít stíhací jízdu. Ale na to prostě letos není mužstvo a ani forma. Dle mého názoru už i Price je tímto stavem rozladěn a z toho pramení i občasné chyby. Co by jste taky chtěli, když vás mužstvo nepodrží!