Montreal zahájil nový rok výhrou v Dallasu

03.01.2024, 07:16 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

První třetina začala parádně pro domácí, protože se hned po jedenácti vteřinách prosadil kapitán Benn, jenže Montrealu se ještě do poloviny první části podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu. O vyrovnání se nejprve postaral Suzuki, na kterého poté ještě navázal Guhle.

Druhá třetině sice patřila domácím hráčům, jenže jejich snaha velmi často skončila nějakou zblokovanou střelou a jen velmi těžce se hokejisté Dallasu dostávali do nějaké větší příležitosti. Navíc Montrealu se z ojedinělého útoku podařilo udeřit, když Harris pro svůj tým obstaral dvoubrankové vedení.

Montreal ve třetí třetině potrestal nedisciplinovanost domácích, když Caufield v přesilové hře svému týmu zajistil čtvrtou branku, jenž se nakonec ukázala velmi důležitá.

Stars totiž už od 54. minuty zkoušeli hru bez brankáře a během této doby se díky brankám Johnstona a Robertsona přiblížili na rozdíl jediné branky a v některých momentech chyběly opravdu jen milimetry, aby zápas dotáhli do prodloužení.

To se ovšem nestalo a Montreal Canadiens tedy nakonec uhájili svou výhru nad Dallasem Stars poměrem 4:3.

Branky a nahrávky: 1. Benn (W. Johnston), 57. W. Johnston (Dadonov, Marchment), 58. J. Robertson (Duchene, Marchment) - 5. Suzuki (Slafkovský, Harris), 10. Guhle (Kovacevic, Pezzetta), 27. Harris, 47. Caufield (Monahan, Suzuki)