Na Ottawu prostě umíme a tak je tu deváté vítězství v posledních deseti zápasech!

11.04.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Ottawa, druhý tým Východní konference, přicestoval do montrealského Bell Centre v zuboženém stavu. Poslední dobou se jim vrší prohry a zranění klíčových obránců Cháry a Reddena odstavilo dřív rozjetý tým na vedlejší kolej. Přesto se na domácím ledě Habs odehrála napínavá bitva s atmosférou blížícího se playoff.

Skóre otevřel už ve třetí minutě náš zázrak Chris Higgins, kterému hra v první lajně svědčí jako živá voda. Po Markovově střele dorážel puk za Emeryho záda a Montreal vedl 1-0. Jenže za chvíli bylo vyrovnáno, když se trefil Meszároš, a v polovině první třetiny šli do vedení Senators, gólem Heatleyho. Mezitím se ještě stihli porvat Murray s Nortonem, po Murrayho nekompromisním hitu na Volčenkova.

Dál už ale úřadoval Montreal. V sedmé minutě druhé třetiny srdnatě vybojoval puk Kovaljov a Souray z úhlu propálil všechno, co mu stálo v cestě. Vyrovnáno! Ani jedna strana nevyužila několik nabídnutých přesilovek, takže přišlo rozhodnutí až v poslední třetiny, kdy se po dlouhém trápení konečně zase trefil náš někdejší nejlepší střelec Richard Zedník. Jeho dorážka ze skrumáže sice nepatřila mezi výstavní trefy, ale přinesla Habs cenné vítězství, které nás posouvá na sedmé místo tabulky před Tampu a na dosah New Jersey.

Ve skvělé formě se v noci předvedl gólman David Aebischer, který pokryl pětatřicet střel soupeře a předvedl pár akrobatických zákroků, jako za starých časů v Coloradu. Připsal si třetí výhru v řadě a úspěšné dává zapomenout nepříliš šťastnému rozjezdu v montrealském dresu. Pro Hueta je navíc Aebischerova stoupající forma určitě tou nejlepší motivací. Mimo hru jsou Steve Bégin s Radkem Bonkem, oba kvůli zranění nohy. Z Hamiltonu povolaný Laperriere do zápasu nezasáhnul.