Bod z Manitoby přinesl jistotu play-off

28.03.2009, 07:25 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Škoda. Ani velká střelecká produktivita nestačila Hamiltonu na výhru na půdě Manitoby. Bulldogs prohráli 1:2 po prodloužení. Jejich jediný gól dal Ryan Russell. Utkání mělo parametry play-off a přes osm tisíc diváků si přicházelo na své.

Také tentokráte se jako první radovali Buldoci. V 10. minutě padla hodně šťastná branka, když střelu Mathieua Carleho před Corym Schneiderem tečoval Ryan Russell. Právě Schneider byl jasný držák svého týmu, ostatně stejně jako na druhé straně Marc Denis, který zdaleka nemusel zasahovat tolikrát jako kolega od Moose.

Oba brankáři dominovali bezbrankové druhé třetině. Moose vypálili na Denise osmkrát, kdežto hosté na Schneidera jednou tolik.

Manitoba se dočkala vyrovnání tři minuty po začátku třetí části. Matt Pope nejprve vystřelil na Denise opravdu tvrdou ránu, ten si s ní poradil, alespoň na chvíli. Kdo se ovšem nespokojil jen s povedenou střelou svého spoluhráče, byl Jason Krog. Rozhodčí ho nechali "šťouchat" do Denise, jemuž vypadl puk, který Krog následně uklidil do branky.

Stejně krátce po začátku se manitobští trefili i v prodloužení. Nolan Baumgartner si sjel pro přihrávku k levé straně, odkud pak překonal Denise střelou nad jeho pravé rameno. Gól výstavní, leč pro nás smutný.

Prvním mužem zápasu byl logicky vyhlášen Schneider. 35x úspěšně zasáhl. Druhou hvězdou utkání byl zvolen Marc Denis, jenž nestačil na dvě z 20 střel. Třetím nejlepším mužem se stal Nolan Baumgartner.

Získaný bod znamená jednu velkou jistotu - Hamilton Bulldogs bude už jistojistě hrát letošní play-off AHL. Postup do vyřazovacích bojů si v noci zajistili i Grand Rapids Griffins, "kolegové" ze Severní divize.

V neděli stejný soupeř, stejné hřiště. Snad lepší výsledek.