Desharnais dovedl k výhře a rekordům

28.03.2010, 11:00 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Další večer plný vyrovnání rekordů starých nebo stanovení nových zažili Bulldogs. Odstartovalo to vítězství 4:0 v Abbotsfordu. Podvanácté v této sezóně Psi udrželi čisté konto a vyrovnali tak historický rekord klubu. Zvítězili už po devětačtyřicáté v tomto ročníku, čímž také vyrovnali historické tabulky. Šestadvacetkrát vyhráli v aktuální sezóně v základní hrací době. To je nový rekord v historii klubu. K výhře dovedl Hamilton David Desharnais. Dvakrát gól dal, dvakrát na něj nahrál a podílel se tak na všech trefách svého týmu.

Abbotsford Heat - Hamilton Bulldogs 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Psi otevřeli skóre ve čtvrté minutě zápasu v přesilovce. David Desharnais poslal milimetrový pas na P.K. Subbana, jenž prostřelil gólmana Davida Shantzeho střelou "z první". Subban se v přesilovce trefil už jedenáctkrát, čímž se také dostal do čela historických tabulek v počtu gólů, které dal obránce týmu v přesilovkách. Překonal tak loňské maximum Yannicka Webera.

Poté nastala smutná situace. Z branky musel odjet pro zranění Curtis Sanford. Nahradil ho jeho neméně zdatný parťák Cedrick Desjardins. V sedmnácté minutě se hosté ujali dvougólového vedení. Yannick Weber poslal skvělou přihrávku k pravému mantinelu na Davida Desharnaise, který napodobil Subbana a zaúřadoval nádhernou ranou "z první".

Domácím se nevyplácelo faulování. Krátce po začátku druhé části dojeli na dvojnásobné oslabení. David Desharnais stál natěsno u branky a když přijmul přihrávku od Brocka Trottera, dokázal se Shantze rychle přemístit k pravé tyči. Jenže Desharnais puk zvednul a Shantzemu zbyly jen oči pro pláč.

Konečnou podobu skóre stanovil ve dvaatřicáté minutě Brock Trotter po tom, co ukočíroval "divokou" přihrávku Davida Desharnaise. Velmi zajímavé je, že Bulldogs ve druhé třetině vystřelili jen třikrát na Davida Shantzeho, ovšem byly z toho dva góly. Třetí třetin pak patřila spíše brankářům a jejich umění.

První den v dubnu se Hamilton zase po dlouhé době ukáže doma, když přivítá Toronto Marlies.