White po návratu na farmu zazářil, tým ale stejně prohrál

08.02.2012, 08:54 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Vedení Montrealu poslalo svého útočníka Ryana Whitea na kondiční soustředění do Hamiltonu a tvrdý forvard hned v prvním utkání zazářil, když vstřelil dvě branky. Bulldogs to však nepomohlo, protože doma nakonec podlehli San Antoniu 2:4. Ochozy Copps Colisea byly plné dětí. Ty přišly na hokej v rámci druhého School Day Game v sezoně. Bohužel, všichni diváci tak viděli prohru a vzdalující se play off.

Hamilton Bulldogs - San Antonio Rampage 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Ryan White se okamžitě stal obětí novinářů, kteří na zápas vyrazili. Taková postava z NHL se jejich zájmu nikdy nevyhne. „Je to tak těžký rok. Nezažil jsem moc legrace. Je to nejtěžší období mého života," řekl White. V minulé sezoně vedl Hamilton ve vyřazovacích bojích jako jasný lídr až do finále konference. Nikdo nepochyboval, že si vybojuje místo v prvním týmu. Tam se dostal. Začal absolvovat přípravný kemp a dostávalo se mu předpovědí, že do AHL se už nikdy nevrátí.

Jenže pak přišla operace kýly a doba rekonvalescence. Ta se ale nedařila podle původních plánů a návrat na led se jen oddaloval. Nohy nepracovaly vůbec podle představ, někdy nemohl dělat ani ty nejjednodušší cviky. „Byly tam takové hodně temné dny, kdy se ptáte, co že se to vlastně děje," popsal White. Včera si snad alespoň trochu spravil chuť, protože ukázal, co v sobě má.

Do hokejového světa se vrátil ve velkém stylu. Už při svém druhém střídání dal gól a druhý přidal o pět minut později. Nejprve v 5. minutě vystřelil od mantinelu a jeho pokus se překvapivě odrazil až za záda gólmana Dova Grumet-Morrise. Pak využil přihrávku od Oliviera Fortiera. Bezvadnou první třetinu pokazil jen Scott Timmins, jenž za hosty snížil.

V tu chvíli si asi nikdo nemyslel, že tím Hamilton gólově skončil. V polovině druhé třetiny se v přesilovce prosadil Mark Cullen a vyrovnal. O sedm minut později převrhnul vedení na stranu hostů Evan Barlow a sranda skončila. Domácím nebylo nic platné ani to, že ve třetí části svého soka přestříleli 19:9. Trefili se jen Rampage, konkrétně Bill Thomas, který byl po celou dobu utkání velmi aktivním hráčem.